Pluskwa domowa to trudny przeciwnik, którego ciężko wyeliminować, gdy zagnieździ się w domach. Potrafi znacząco obniżyć komfort życia, zagnieżdżając się nie tylko w szczelinach między meblami, w podłodze, ale także w pościeli i tapicerce. Szczególnie uciążliwe nocą, utrudniają nocny wypoczynek i pozostawiają wyraźne ślady na ciele żywiciela, jakim w tym przypadku jest człowiek. Decydując się na profesjonalne zwalczanie pluskiew, warto pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu domu, aby skutecznie wytępić pluskwy. Jak to zrobić?
Zwalczanie pluskiew powinno zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem mieszkania, aby cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Zanim rozpocznie się odpluskwianie w Białymstoku, należy odsłonić łóżka, sofy i inne meble, a także poodsuwać je na około 20 cm od ściany, aby dotrzeć do dorosłych osobników, nimf i jaj pluskiew. To zwiększy dostęp do trudno dostępnych miejsc i wymrażanie pluskiew.
Poszwy można pozostawić do dezynsekcji lub wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Jeśli natomiast chodzi o urządzenia elektroniczne znajdujące się w domu lub mieszkaniu, należy znajdujące się w nich szczeliny zabezpieczyć folią malarską przed dezynsekcją.
Aby zapobiec kolejnym ukąszeniom pluskiew i jednocześnie ograniczyć ilość przedmiotów wymagających sprzątania i czyszczenia po dezynsekcji, warto je schować. Kolejny istotny krok, aby zwalczyć pluskwy, to odkurzenie podłóg i mebli oraz zwinięcie i wyniesienie odkurzonych dywanów.
By pozbyć się pluskiew domowych, należy wywietrzyć wszystkie pomieszczenia. Meble znajdujące się przy sofach, kanapach i łóżkach wymagają opróżnienia, aby zabezpieczyć się przed powrotem pluskiew.
Wyeliminowanie obecności pluskiew wiąże się z dezynsekcją, dlatego należy zabezpieczyć mieszkanie, w tym znajdujące się w domu kosmetyki i produkty spożywcze, aby nie weszły w kontakt ze środkami owadobójczymi.
Jak wygląda pluskwa? Dojrzałe osobniki mają około 5 mm długości i jasne zabarwienie do momentu, kiedy pożywią się krwią. Wtedy zyskują ciemne zabarwienie.
Ugryzienie pluskwy nie powoduje początkowo bólu, jednak po kilku godzinach przejawia się swędzeniem, obrzękiem, zaczerwienieniem. U osób wrażliwych pluskwy łóżkowe mogą nawet doprowadzić do reakcji alergicznych.
Dezynfekcja pluskwy (szczególnie samice pluskiew) warto wykonać z pomocą profesjonalnej firmy. Aby pozbyć się pluskiew, skorzysta ona z odpowiednich środków chemicznych i sprzętu. Ponadto doświadczeni pracownicy posiadają wiedzę o tym, jak się pozbyć pluskiew.
Przy usuwaniu pluskiew zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i zastosują skuteczne preparaty i doprowadzą do całkowitego pozbycia się tych szkodników i ich jaj, które atakują ludzi i zwierzęta domowe, a także często znajdują się w miejscach trudno dostępnych, jak np. listwy przypodłogowe. Ich wsparcie przyniesie lepsze rezultaty niż domowe sposoby, jak np. stosowana na pluskwy ziemia okrzemkowa.
Po wyeliminowaniu problemu pluskiew warto odpowiednio zabezpieczyć dom i pomieszczenia mieszkalne, aby skutecznie pozbyć się pluskiew i zapobiec ponownej inwazji owadów.