Zamknij
REKLAMA

Marka Vans - skąd wzięła się jej popularność?

12.56, 09.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.56, 09.01.2023
markowa-odziez-meska

Dzięki 50-letniemu doświadczeniu w projektowaniu obuwia mają sklepy na całym świecie i są kultowe w sportach takich jak deskorolka, surfing i BMX. Trzeba jednak przyznać, że w przeszłości nie radziła sobie tak dobrze, jak obecnie. Mowa oczywiście o marce Vans, która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Prześledziliśmy jej historię.

Początki marki

16 marca 1966 roku w Kalifornii otwarto firmę Van Doren Rubber Company. Początkowo produkowała ona trzy modele butów. Obuwie, ale i akcesoria sportowe tworzono w małej fabryce i sprzedawano przez braci Paula i Jima Van Dorenów, a także Gordona Lee i Sergi Delia. Dwunastu klientów kupiło buty pierwszego dnia i byli gotowi odebrać je tego popołudnia. Pod koniec lat 70. firma Vans rozrosła się i przejęła rynek kalifornijski, otwierając 70 butików w różnych miejscach w całym stanie. Następnie dealerzy Vans dystrybuowali produkty w całych Stanach Zjednoczonych i stopniowo rozszerzali działalność na inne kraje. Vans wszedł na giełdę w Nowym Jorku w 1991 roku. Część produkcji Vans została przeniesiona poza Stany Zjednoczone. Od 1995 roku Vans sponsoruje wiele imprez sportowych, głównie wyczynowych. 3 lata później właściciele otworzyli ogromny kryty i odkryty skatepark w hrabstwie Orange, wraz z własnym logo Vans. Ze względu na przeznaczenie buta linia Vans dobrze się sprzedaje. Trampki Vans były pierwotnie przeznaczone do różnych sportów, głównie do jazdy na deskorolce. Specjalnie zaprojektowana podeszwa Vans idealnie pasuje do deski, dzięki czemu jest idealna dla deskorolkowców.

Vans Era

Wyjątkowy klimat skateboardingu w Kalifornii i zapotrzebowanie skaterów na trwałe buty rowerowe skłoniły firmę Van Doren do stworzenia pierwszego buta przeznaczonego specjalnie do jazdy na deskorolce. W 1975 roku połączył siły z legendami Stacey Peraltą i Tonym Alvą, aby stworzyć model #95, znany dziś jako Vans Era. To właśnie ten doświadczony duet wpadł na pomysł zastosowania dodatkowej praktycznej wyściółki na kołnierzu wokół kostki, aby chronić stopy przed ewentualnym uderzeniem deski. To, w połączeniu z trwałą gumową podeszwą, spełnia ogólne oczekiwania rynku. Chyba nie musimy Wam mówić, że Era rządziła wówczas wybrzeżem.

Modne akcesoria i plecaki

Jednym z takich produktów są plecaki. Poszukiwacz nowości może wybierać spośród bardziej funkcjonalnych modeli z przegrodami na laptopy, tablety, wieloma kieszeniami, gniazdami słuchawkowymi czy organizerami do uporządkowania drobnych akcesoriów. Plecaki Vans odzwierciedlają najnowsze trendy, funkcjonalność, klasyczny design i wysokiej jakości materiały. Idealne na każdą okazję, czy to do szkoły, czy do pracy, miejskie i codzienne wędrówki z plecakiem, wycieczki szkolne czy wypady do kina z przyjaciółmi. W pastelowych kolorach, eleganckiej klasyce, czerni lub z unikalnymi wzorami i kolorowymi nadrukami oraz odważnymi legendarnymi logo producenta. Bez względu na wiek, zawód czy płeć, każdy znajdzie model plecaka Vans, który przypadnie mu do gustu i z łatwością dopasuje się do jego stylu. Chcesz się wyróżniać? Zobacz plecak Vans.

modne-plecaki-vans

modne-plecaki-vans

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%