Zamknij
REKLAMA

Huśtawka dziecięca — jak ją zamontować w domu?

09:47, 23.06.2022 | materiał partnera

Wiele maluchów marzy o tym, aby posiadać w swoim dziecięcym pokoju huśtawkę. Jest to ulubiona zabawka większości maluchów, która dodatkowo pozytywnie wpływa na ich rozwój. Domowe rozwiązania można zamontować w futrynie lub przymocowując je do sufitu. Wszystko zależy od tego, jak mocne posiadamy konstrukcje. Sama instalacja domowej huśtawki jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu, dlatego warto zastanowić się nad sprezentowaniem maluchowi takiej rozrywki.

Czego potrzebujemy do montażu huśtawki w pokoju dziecięcym?

Najbardziej potrzebnymi elementami do zamontowania huśtawki w pokoju dziecięcym będą wiertarka, haki, kołki rozporowe, liny i drążek. Takie urządzenie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dużych domów, jak i mieszkań o małym metrażu. Konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca, a sprawia dużo frajdy i uśmiechu. Ważne jest, aby wybrać dogodne miejsce. Huśtawka nie musi być koniecznie elementem wystroju pokoju dziecięcego, można ją umieścić również w innych pomieszczeniach. Wszystko zależy od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy.

Jak przygotować się do montażu huśtawki?

Huśtawka dla dzieci domowa to rozwiązanie, które zastąpi również wizytę na placu zabaw w pochmurny lub deszczowy dzień. Zanim rozpoczniemy całą procedurę instalacji, powinniśmy wybrać najbardziej dogodne miejsce do jej przymocowania i przygotować otwory pod haki. W zależności od tego, gdzie mamy lepsze możliwości, możemy zamontować huśtawkę w suficie lub futrynie. Od materiału, w którym będziemy wiercić, zależy to, jakich wierteł użyjemy. Ważne jest również, aby dobrze zmierzyć odległość, jak będzie dzieliła haki, na których zawiesimy całą konstrukcję. W przypadku montażu w futrynie powinien zostać zachowany środek ciężkości. Oznacza to, że musimy dokonać montażu dokładnie pośrodku.

Jak zamontować huśtawkę pod sufitem podwieszanym?

Sufit podwieszany to konstrukcja, która wymaga od nas szczególnej ostrożności. Istotne jest, aby zapewnić naszemu maluchowi maksimum bezpieczeństwa podczas korzystania z ulubionej zabawki. Płyty z karton-gipsu, które najczęściej stanowią podstawę takiej konstrukcji, nie utrzymają ciężaru, jaki zazwyczaj generuje domowa huśtawka. Właśnie dlatego warto zamontować ją pod sufitem właściwym i wypuścić przy krawędziach płyt. Wymaga to zdecydowanie więcej pracy, jednak zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla naszej pociechy i gwarantuje dobrą zabawę przez długi czas.

Jak zamontować huśtawkę domową dla dzieci w futrynie?

Najważniejsze podczas montażu huśtawki w futrynie jest to, aby zainstalować ja pośrodku. Linki muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie, dlatego na początku musimy dokonać stosownych pomiarów. Wszystkie parametry, które zastosujemy, będą miały wpływ na komfort używania oraz bezpieczeństwo naszego malucha. Po wywierceniu otworów należy dokładnie przymocować wszystkie uchwyty. W naszym sklepie Misioo mamy szeroki wybór bezpiecznych huśtawek dziecięcych, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego malucha.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%