Zamknij
REKLAMA

Wyprawka dla noworodka – jakie ubranka warto mieć?

08.43, 08.08.2022 . Aktualizacja: 08.43, 08.08.2022
Wyprawka dla noworodka – jakie ubranka warto mieć?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas, pełen szczęścia in radości. To jednak również moment, w którym należy się odpowiednio przygotować do przyjścia na świat nowego członka rodziny, choćby poprzez skompletowanie wyprawki. To dla wielu mam ciekawa rozrywka, są jednak takie kobiety, dla których kupowanie wyprawki jest stresujące. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie do końca wiedzą, co powinno się w niej znaleźć. Jakie ubranka są niezbędne dla malucha w pierwszych miesiącach jego życia?

 

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki?

Do kwestii najlepszego czasu na rozpoczęcie kompletowania wyprawki kobiety podchodzą bardzo różnie. Jedne zajmują się tym już niemal od samego początku ciąży, starannie dobierając ubranka i akcesoria. Inne natomiast realizują to zadanie dopiero w ostatnich tygodniach ciąży.
Zgodnie z zaleceniami specjalistów, najlepszy moment na rozpoczęcie gromadzenia niezbędnych dla dziecka akcesoriów następuje pomiędzy 5 i 6 miesiącem ciąży. Oczywiście nie ma potrzeby jednorazowego zakupu całości, można systematycznie gromadzić wszystko to, co będzie niezbędne przy opiece i pielęgnacji noworodka.

Zakupy dla noworodka warto zrealizować w profesjonalnym sklepie. Doskonale sprawdzi się tutaj sklep dla niemowląt abc-bobasa.pl, gdzie rodzice znajdą wszystko co niezbędne, zarówno dla dziecka, jak i mamy. 

Jakie ubranka wybrać?

Kupując ubranka dla noworodka i niemowlęcia, należy liczyć się nie tylko z tym, że będą one ulegały bardzo szybko zabrudzeniom, ale również maluch będzie dość szybko z nich wyrastał, więc konieczne będzie regularne odświeżanie jego garderoby. Bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla dziecka jak i jego opiekunów są ubranka zapinane na zatrzaski np. takie jakie znaleźć można na stronie https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-niemowlat-170.

Dla komfortu dziecka w jego szafie muszą znajdować się ubranka dopasowane do każdych okoliczności pogodowych. Latem oczywiście powinny dominować lekkie i przewiewne ubranka, jednak ze względu na zmienne temperatury nie może zabraknąć też kilku ciepłych elementów z długim rękawem.

Co jest absolutną podstawą garderoby malucha? To przede wszystkim:
- body (najwygodniejsze będą body kopertowe),
- pajacyk niemowlęcy,
- śpioszki,
- czapeczki,
- skarpety,
- półśpiochy,
- spodenki,
- skarpety,
- kombinezony,
- koszulki z krótkim rękawem.

Jeśli chodzi o rozmiar odzieży, to na początku najlepszym rozwiązaniem jest zakup ubranek w rozmiarze 56 i 62. Należy pamiętać o tym, że odzież nie może być na dziecko za mała, dla jego komfortu i bezpieczeństwa nie powinna uciskać, nie może również krępować ruchu.

Kompletując wyprawkę należy zwracać uwagę nie tylko na to co się w niej znajdzie. Bardzo ważne jest również to, by odzież dla noworodka i niemowlaka była wykonana z materiałów najwyższej jakości. W tym przypadku najlepsza będzie bawełna 100%, naturalna i bezpieczna, a przy tym przewiewna i niewywołująca nieprzyjemnych podrażnień.

Choćby ubranka zachwycały swoją kolorystyką i estetyką wykonania, przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka należy przede wszystkim pamiętać o tym, by odzież była bezpieczna i komfortowa.

Jeśli zastanawiasz się jakie jeszcze produkty wchodzą w skład wyprawki dla noworodka, to zerknij na stronę https://wyprawkowy.pl/blog/wyprawki-dla-niemowlat. 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%