Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić taniego drona?

10.21, 07.09.2022 materiał partnera

Dronami nazywamy bezzałogowe statki powietrzne, które są wykorzystywane do różnych celów – zarówno tych rekreacyjnych, jak i biznesowych. Obecnie rynek oferuje mnóstwo modeli, które różnią się między sobą funkcjonalnością i ceną. Tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dronami, a także osobom, które nie mają zbyt dużo pieniędzy na zakup drona, poleca się drony do 300 zł, wyróżniające się zadowalającymi parametrami użytkowymi. Dowiedz się więcej!

Co umożliwia tani dron? 

Dron do 300 zł zwykle ma kompaktową konstrukcję, a jego waga nie przekracza 1 kilograma. To idealny wybór do nauki latania, a także doskonalenia umiejętności w zakresie kadrowania. Taki sprzęt sprawdzi się, jeśli planujesz wykonywać wspaniałe materiały zdjęciowe czy filmowe z lotu ptaka. Niemniej istotne jest to, że korzystanie z niego, dostarczy Ci mnóstwo frajdy. Dron z omawianego pułapu cenowego poleca się zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Zwłaszcza maluchy są zaciekawione i jednocześnie zafascynowane sposobem działania tego typu zabawek. Warto tutaj jednak podkreślić, że tani dron może sprawdzić się również osobom, które zawodowo zajmują się filmowaniem imprez weselnych lub innych wydarzeń okolicznościowych, choć wówczas szczególnie ważne jest, aby dron posiadał odpowiednie funkcje. 

Tani dron – sterowanie, czas działania, zasięg

Drony do 300 zł najczęściej nie są skomplikowane w obsłudze, ale mimo to – bardzo praktyczne. Możesz nimi sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Czasem alternatywą jest zewnętrzny kontroler, bardzo przypominający pad konsolowy. Większość osób korzystających z dronów zdecydowanie bardziej woli to drugie rozwiązanie, ponieważ uważają one, że jest ono wygodniejsze i dokładniejsze. Jeśli natomiast interesuje Cię zasięg, to zwykle wynosi on od 100 do 500 m. Można by rzec, że to dosyć mocno ograniczona odległość, ale bez obaw – umożliwia wykonywanie fantastycznych zdjęć i nagrań. Z pewnością warto zwrócić uwagę też na czas działania, który głównie zależy od pojemności akumulatora. W przypadku drona do 300 zł możesz liczyć na zabawę od 10 do 30 minut. Pamiętaj także, aby raczej nie kupować konstrukcji zasilanych zwykłymi bateriami typu AA, co wynika z ich małej wydajności. 

Jakie funkcje i udogodnienia oferuje tani dron?

Wybierając sprzęt z kategorii tanie drony, najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na jego ogólną funkcjonalność. Postaw na urządzenie, które ma kamerę o rozdzielczości HD (1280x720 pikseli) – jest ona w stanie zagwarantować Ci materiały w średniej jakości, czyli zdecydowanie wystarczające np. do rodzinnego albumu. Na pewno przydatny będzie też tryb headless, który ułatwi Ci zapanowanie nad dronem, gdy ten oddali się zbyt daleko. Poza tym najczęściej dron do 300 zł ma:

  • przycisk one-key-return – sprawia, że statek sam wraca na miejsce, z którego startował,
  • stabilizację w formie 6-osiowego gimbala,
  • osłony ochronne śmigieł,
  • oświetlenie LED,
  • barometr,
  • składane ramiona i skrzydła. 

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup taniego drona, to koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu Kapitan Dron, pod adresem https://kapitandron.pl, gdzie znajdziesz idealnego drona dla siebie!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%