Zamknij
REKLAMA

Kredyt hipoteczny na budowę domu - co warto wiedzieć?

11.25, 28.09.2022 . Aktualizacja: 11.26, 28.09.2022

Kredyt hipoteczny na budowę domu — co warto wiedzieć?

Budowa domu wymaga bardzo dużej inwestycji. Z tego też powodu większość osób decyduje się na wzięcie w tym celu kredytu hipotecznego. Warto jednak mieć na uwadze, że decydując się na taki krok, należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, takich jak choćby sporządzenie kosztorysu budowlanego. Sprawdźmy więc, co warto wiedzieć jeszcze przed wzięciem kredytu. 

Jak znaleźć najlepszy kredyt na budowę domu? 

Kredyt hipoteczny to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Sięga po niego coraz więcej osób. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wzięcie kredytu na budowę domu to naprawdę rozsądny krok. Jednak w związku z tak dużym zainteresowaniem, ilość ofert na rynku nieustannie rośnie. Możemy dosłownie w nich przebierać, ponieważ banki prześcigają się w projektowaniu kredytów hipotecznych na miarę potrzeb klientów. I choć na pierwszy rzut oka wszystkie te oferty są podobne, to jednak często znacząco się między sobą różnią. Proponują zupełnie odmienne warunki umowy, mają inne oprocentowanie, różny koszt. 

Do wyboru kredytu hipotecznego warto podejść z dużą rozwagą. Musimy bowiem pamiętać, że jest to długoterminowe zobowiązanie. Jak więc znaleźć korzystną ofertę? Najlepiej skorzystać w tym celu z porównywarki na http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/. To narzędzie, które pozwala z łatwością wybrać najlepszy kredyt, idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Wszystkie oferty znajdujące się tam, są dokładnie sprawdzone i usystematyzowane na podstawie ich dokładnych parametrów. 

 

Jak obliczyć potrzebną kwotę kredytu hipotecznego? 

Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego, jaką możemy otrzymać, zależy od wielu czynników. Wpływ na tę kwotę ma między innymi nasza sytuacja finansowa, wiek, czy też historia kredytowa. Ale nie tylko. Głównie decyduje o niej wartość samej nieruchomości. Przy kupnie jest to sprawa dość jasna, jednak budowa domu to właściwie szereg niekończących się wydatków. Jednocześnie jednak, jeśli chcemy ubiegać się o kredyt hipoteczny, musimy znać wszystkie koszty, jakie związane są z budową domu. Dotyczy to zarówno kosztów inwestycji, jak i wszystkich wydatków poniesionych w trakcie budowy. Jak więc je obliczyć, by mieć pewność, że w trakcie prac nie zabraknie nam na nic środków? W tym celu musimy sporządzić kosztorys budowy domu. 

Kosztorys do kredytu hipotecznego to dokument, w którym zawrzeć należy wszystkie informacje związane z przewidywanymi kosztami inwestycji. Musi znaleźć się w nim między innymi cena samej działki, szacowana ilość potrzebnych materiałów, zakres pras. Do tego uwzględniona musi zostać także wartość pieniężna wszystkich tych usług i materiałów. Oczywiście wiadomo, że dokładność tych szacunków nie będzie idealna, natomiast i tak pozwoli to obliczyć, jaka kwota będzie potrzebna na realizację celu. 

 

Kosztorys do kredytu — jak przygotować? 

Wiele osób wnioskujących o kredyt zastanawia się z pewnością, jak sporządzić kosztorys do kredytu hipotecznego. Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Tak jak już wiemy, taki dokument powinien zawierać dość szczegółowe informacje związane z planowanymi wydatkami, a także szczegóły samego planu budowy. Chodzi tu o wymiary nieruchomości, rodzaj materiałów, ich ilość, czy też nawet styl wykończenia domu. Trudno jest więc samodzielnie stworzyć taki kosztorys bez żadnych większych pomyłek i pominięć. Dlatego też wiele osób korzysta obecnie z pomocy specjalistów w tym zakresie. 

Do przygotowania kosztorysu możemy wykorzystać także specjalne gotowe wzory. Znajdziemy je z łatwością w Internecie. W sieci zresztą możemy też sprawdzić, jak wygląda przykładowy kosztorys budowlany.  

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%