Zamknij
REKLAMA

Ile wynosi miesięczny koszt utrzymania dwójki dzieci?

13:12, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera

Wyobraźmy sobie przeciętną polską rodzinę. Są to rodzice i dwoje dzieci. Piękny widok, jak z reklamy. Niestety rzeczywistość już nie jest tak piękna. Koszty utrzymania dziecka są niestety wyższe niż w przypadku dorosłego.

Dlaczego dzieci tak dużo nas kosztują? Może dlatego, że wszyscy chcemy ich dobra. Ustalmy, że nasza przykładowa polska rodzina posiada dzieci w wieku 3 i 6 lat. Rodzice takich dzieci są zwykle młodzi, pełni sił i zapału, nie powinni więc mieć problemów z zarobieniem na utrzymanie pociech. Zwykle wydatki dotyczące dzieci są priorytetem w domowym budżecie, niekiedy niestety kosztem własnych potrzeb.

Co wchodzi w skład całkowitego miesięcznego kosztu utrzymania dwójki małych dzieci? Poniżej znajduje się lista wydatków, których ciężar zna każdy rodzic kilkulatka.

1. Żywność. Można powiedzieć, że małe dzieci są niejadkami i nie będą nas dużo kosztowały. W rzeczywistości jest odwrotnie. Rodzice próbują spełniać zachcianki kulinarne małych smakoszy, wypróbowują nowe rozwiązania. Produkty niestety bardzo szybko zapełniają wolne miejsce w koszu na śmieci. W ten sposób wydajmy niepotrzebnie pieniądze na coś, co nie zostaje zużyte. Koszty są o wiele wyższe niż w przypadku dorosłych. Niektóre dzieci piją mleko modyfikowane, co to jest sporym miesięcznym wydatkiem. Miesięczny koszt żywności dla dwójki dzieci – 600 – 700 zł.

2. Ubrania. Tu należy wziąć pod uwagę fakt, że niektórzy rodzice zaopatrują się w odzież używaną. Nie oszczędzamy z kolei na butach. Wydatki na odzież w dużej mierze zależą od płci dzieci. Koszt zakupu ubrań dla dwójki dzieci tej samej płci jest o wiele niższy niż w przypadku dzieci odmiennej płci. Średni miesięczny koszt zakupu odzieży dla rodziców posiadających dwoje dzieci to od 100 do 200 zł.

3. Szkoła, przedszkole. Duża część rodzin musi niestety liczyć się z koniecznością ponoszenia opłat na prywatne przedszkole. O ile szkoła jest z reguły bezpłatna, to prywatne przedszkola są coraz bardziej popularne. Można nawet powiedzieć, że dla niektórych rodzin są jedynym rozwiązaniem. Jeśli nawet nasze dzieci korzystają z państwowych placówek, to musimy płacić za dodatkowe godziny, składki, wycieczki, przybory szkolne i książki. Miesięczny koszt edukacji dwójki dzieci w wieku 3 i 6 lat oscyluje w granicach 300 – 1000 zł.

4. Choroby. O tym się rzadko wspomina. Tu również wystąpi duża rozbieżność. Wszystko zależy bowiem od typu dziecka. Zwykle najbardziej chorują 3-letnie dzieci. Niestety niektóre trzylatki spędzają więcej czasu w domu chore, niż przebywają w przedszkolu. Mniejszy problem mają rodzice, którzy mogą pozwolić sobie na zwolnienia. W innym przypadku trzeba rozważyć zatrudnienie opiekunki, a to jest kolejny bardzo duży koszt. W skład kosztu choroby dziecka wchodzi wizyta u lekarza (państwowa lub prywatna), zakup leków, opieka nad dzieckiem (opiekunka, rodzic lub babcia). Średni miesięczny koszt związany z leczeniem dwójki dzieci może wynosi od 200 do 500 zł.

Według wielu osób nie należy poruszać tematów związanych z utrzymaniem dziecka. Z uwagi na to większość rodziców jest bardzo zaskoczona tym, jak dużo na to przeznaczają. Biorąc pod uwagę powyższe zestawienie, możemy stwierdzić, że utrzymanie dzieci to nie lada wyzwanie. Często nieświadomie poświęcamy na to większą część własnych zarobków. Co nie oznacza, że wiedząc o nich, postąpilibyśmy inaczej. Zwykle kwoty te mieszczą się w granicach 1200 – 2400 netto. Jest to jedynie średni miesięczny wydatek w ciągu całego roku. Wszyscy wiemy, że jest wiele zmiennych, które mogą spowodować jego zwiększenie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

Mobile Kids Spa PartMobile Kids Spa Part

0 0

First, many thanks for the information, and your perspective.
I can value this blog and most importantly this particular blog post.

At this stage, I feel I spend much too enough time on-line, examining rubbish,
mainly. This was a refreshing differ from what I've known. Yet,
I believe perusing other people's ideas is a valuable investment of at
minimum some of my weekly allotment of time in my timetable.
It's the same as rummaging through the junk heap to find
the wheat. Or else, whatever analogy is effective for you.
Still, sitting in front of the desktop computer is most likely as harmful to you as smoking cigarettes and fried
potato chips. http://ucbonline.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=simplisti.Cholemellowlunchroom.E%40www.privatemagazine.net%2Far%2Fnode%2F12235%2Ftrack 20:08, 30.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%