Zamknij
REKLAMA

Gminne drogi w ferworze remontowych prac

08:54, 28.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
fot. UM w Uniejowie

W gminie Uniejów wiosenne ożywienie widać nie tylko w przyrodzie. Na dobre rozpoczęły się zapowiadane przez samorząd inwestycje drogowe. Nowa nakładka została już wykonana w Wieleninie i Orzeszkowie. W Wilamowie powstał już nowy odcinek drogi przy cmentarzu parafialnym. Trwają również prace na ul. bł. Bogumiła.

Na początek remont objął najstarsze trakty, na których położona została tylko jedna warstwa asfaltu. W ramach zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie gminy Uniejów” położono nową warstwę asfaltu na łączniku Wielenin – Wielenin Kolonia, ponad dwukilometrowym odcinku z Orzeszkowa do Czepowa Średniego, w Wilamowie, w okolicy cmentarza. Również w Człopach modernizacji podlega prawie kilometrowy odcinek drogi biegnącej przez wieś.


Remont drogi gminnej w m. Człopy. (fot. UM w Uniejowie).

Ostatni z planowanych w ramach zadania odcinków biegnie ze Spycimierza do Łęgu Balińskiego. Długość remontowanego odcinka wynosi 2 km.

– Cena, którą udało się uzyskać na drodze przetargu jest bardzo korzystna, dlatego ze środków, które początkowo planowaliśmy przeznaczyć na remonty dróg gminnych uda się być może wygospodarować środki na jeszcze jeden odcinek – tłumaczył burmistrz na jednej z sesji rady miasta.

Zgodnie z zapowiedzią, zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na remont dodatkowej drogi. Kilometr nakładki będzie położony w Czekaju, na odcinku od skrzyżowania przy kapliczce do pomnika.

Inwestycja realizowana w dwóch etapach

W drugiej części zadania zawarto dwa odcinki zlokalizowane w Uniejowie. Pierwsza to wjazdowa (od ronda) ul. bł. Bogumiła, na której prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Prace odbywają się odcinkami, aby remont był jak najmniej dotkliwy na – bądź co bądź – ruchliwej jedni. 


Remont ul. bł. Bogumiła.


Wyremontowany już odcinek ul. bł. Bogumiła.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Poddębic – wymieni nawierzchnię na całym odcinku drogi do wjazdu do Polo Marketu. Drugi odcinek o długości 700 metrów zlokalizowany jest na ul. Reymonta. Zamówienie jest finansowane ze środków własnych gminy. Łączna długość dróg dotąd wyremontowanych i przewidzianych do remontu wyniesie ponad 7 km, a w przygotowaniu jest dokumentacja na realizację kolejnych inwestycji: to m.in. przebudowa drogi gminnej Wielenin – Hipolitów, skrzyżowania ul. Dąbskiej z ulicami bpa W. Owczarka i Orzechową oraz dokumentacja dotycząca budowy łącznika drogi wewnętrznej zlokalizowanej pomiędzy drogą gminną i drogą powiatową w miejscowości Spycimierz.


Budowa nowego odcinka drogi w Wilamowie.


Utwardzanie poboczy w Orzeszkowie.

 

Przejęcie dróg powiatowych

Oprócz zadbania o dotychczasowe drogi gminne, w tym roku gminie dojdzie kilka nowych odcinków wymagających dużych nakładów finansowych . Na początku roku gmina przejęła od powiatu w zarząd część dróg o łącznej długości ponad 5 km. Nawierzchnia każdej z nich, w mniejszym bądź większym stopniu, jest zużyta, ale rada podjęła uchwałę, by mimo kosztów wziąć w zarząd drogi.

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, którzy od lat czekali na naprawę dojazdu do swoich gospodarstw – uzasadnił decyzję przewodniczący rady, Janusz Kosmalski.

(materiał partnera)

Komentarze (1)

CzarnulkaCzarnulka

1 0

Widać po jakości drogi, że była wytargowana korzystna cena za jej wykonanie. Droga położona na Człopach jest tragiczna! Lepsza była ta stara. Ubytki w drodze między drogą a rynienkami wysypane zwykłym piachem! Jak wjedzie się w to rowerem można nieźle się wywalić, a jak przyjdzie deszcz i zima to woda wymyje a mróz rozwali drogę. TRAGEDIA! Był w ogóle jakiś odbiór tej drogi? 08:22, 29.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone