Zamknij
REKLAMA

Joga z instruktorem z Indii w Uniejowie. Gdzie można ćwiczyć?

09:27, 01.05.2019 | materiał partnera
Skomentuj Na zdjęciu Rahul Pathare z Indii, który prowadzi zajęcia JOGI w Lawendowych Termach.

Masz ochotę spróbować jogi, ale właściwie nie czujesz się przekonany do pomysłu wyginania ciała w dziwnych pozycjach (asanach)? Już w sobotę 4 maja  w Hotelu Lawendowe Termy o godz. 19:30 odbędą się godzinne zajęcia jogi prowadzone przez Rahula Pathare z Indii.

Joga to nie tylko ćwiczenia, które zadbają o Twoją sylwetkę. Jej niezwykłość polega na pozytywnym wpływie na wiele aspektów Twojego zdrowia i samopoczucie. Praktykowanie jej niesie ze sobą tyle zalet, że nie będziesz musiał się do niej długo przekonywać.

Wstęp dla Gości Hotelu Lawendowe Termy jest bezpłatny, jednak obiekt nie zamyka się na wielbicieli jogi niebędących gośćmi hotelu. Istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach dla wszystkich miłośników jogi. Wystarczy zgłosić chęć udziału w zajęciach w hotelowej recepcji ([email protected] lub 882-194-285) oraz uiścić opłatę w wysokości 25zł/os. Najbliższy termin zajęć: 4 maja 2019, godzina 19:30, jednak yklicznie zajęcia odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Rahul Pathare ma 33 lata, pochodzi z Mumbaju i od 2,5 roku jest mieszkańcem Uniejowa. Jest analitykiem medialnym i zajmuje się marketingiem cyfrowym, jednak jego wielką pasją jest joga. Ukończył  3-miesięczny kurs praktyczny Hatha Jogi w 2001 r. w Instytucie Jogi - Ambika Yog Kutir, w Thane (k/ Mumbaju). Rahul prowadzi zajęcia w j. angielskim i niemieckim, uczy się też intensywnie j. polskiego, więc z czasem będzie też mógł prowadzić zajęcia w tym języku. Do tej pory prowadził zajęcia jogi w klubie fitness w Niemczech, na Festiwalu Lawendy oraz dla gości i pracowników w hotelu Lawendowe Termy. 


Zajęcia Jogi podczas Festiwalu Lawendy.

 

WPŁYW JOGI NA CIAŁO
1. Podniesiesz wydolność organizmu
Twoje ciało wzmocni się, stanie bardziej elastyczne, odporne i gibkie, przez co automatycznie mniej podatne na urazy. Asany harmonijnie rozwijają ciało, ponieważ angażowane są równomiernie wszystkie grupy mięśni, stawy oraz kości, przez co spowalnia się proces zużycia tkanek.

2. Odmłodniejesz

Pod wpływem jogi, pojawiają się korzystne zmiany we krwi: zwiększa się ilość antyoksydantów , zwiększając zdolność organizmu do samooczyszczania i samonaprawiania – czyli pozostawania młodym. Obniża się poziom cholesterolu, glukozy, sodu i trójglicerydów. Regularne ćwiczenia jogi opóźniają procesy starzenia się chrząstki, zapobiegając złamaniom, zmniejszając ryzyko osteoporozy czy artretyzmu.

3. Wyprostujesz się

Nastąpi poprawa sylwetki, a nawet korekcja wadliwej postawy ciała. Asany wykonuje się z celowo wydłużonym kręgosłupem, co zwiększa wzajemny dystans kręgów i zmniejsza nacisk na krążki międzykręgowe.

Mięśnie wokół kręgosłupa wzmacniają się, stają bardziej elastyczne, a ich wzmożona praca poprawia ukrwienie.Efekt – zmniejszone dolegliwości bólowe pleców, barków, karku, szyi (o ile występują), ochrona dysków przed kompresją i ich uszkodzeniami! Praktyka jogi kształtuje także nawyk utrzymywania poprawnej postawy ciała, dzięki czemu zapobiega powstawaniu wad nabytych oraz pomaga korygować niektóre wady wrodzone.


Zajęcia Jogi podczas Festiwalu Lawendy.

4. Zmienisz strukturę mózgu i pokonasz ból

Praktykowanie jogi wpływa na mózg w dokładnie przeciwny sposób do tego, jaki wywiera na niego przewlekły ból. U osób praktykujących jogę zwiększa się ilość istoty szarej w mózgu, przez co wzrasta tolerancja na ból oraz łagodzą się skutki zmian wywołanych chronicznym bólem.

Joga oczywiście pomaga na poziomie czysto mechanicznym – łagodzi występujące w ciele bóle różnego pochodzenia. Najczęściej spotykane bóle pleców uśmierza bardzo skutecznie, a także zapobiega nawrotom dolegliwości.

5. Wyregulujesz ciśnienie

Praktyka asan, zwiększa ukrwienie a tym samym dotlenienie tkanek. Ułatwia to utrzymanie ciśnienia na właściwym poziomie. Koncentracja na spokojnym oddechu w asanach pomaga zachować stały rytm serca, co stabilizuje ciśnienie.

6. Unikniesz chorób cywilizacyjnych
Joga zmniejsza ryzyko zawału serca, miażdżycy, udaru, cukrzycy i otyłości. Pomaga także w leczeniu arytmii serca. 

7. Poprawisz trawienie

A to oznacza przyspieszony metabolizm i wagę pod kontrolą. Poza tym zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób żołądkowo-jelitowych.

8. Zredukujesz stres

Asany wyciszają system nerwowy, czego efektem jest zwiększona stabilność emocjonalna, psychiczna równowaga, większy dystans do otoczenia i wydarzeń. Dzięki technikom oddechowym stosowanym podczas zajęć ciało uczy się reakcji relaksacyjnych – uwalnia się od napięć. Osoby ćwiczące łatwiej kontrolują reakcje impulsywne, agresję, szybciej redukują poziom stresu. 

9. Okiełznasz kobiecie problemy

Joga pobudza gruczoły dokrewne: jajniki, nadnercza, tarczycę oraz przysadkę, dzięki czemu reguluje gospodarkę hormonalną. Pomaga przy bólach miesiączkowych i PMS.

Praktyka asan wzmacnia mięśnie dna miednicy, dzięki czemu ryzyko przedwczesnego porodu jest minimalizowane.

Zaleca się jogę w ciąży, ponieważ asany pomagają przyszłej matce łagodzić dolegliwości, takie jak nudności, wymioty, huśtawki nastrojów, uczucie ciężkich nóg, problemy trawienne. 

Najbliższy termin zajęć: 4 maja 2019, godzina 19:30

 

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA