Zamknij

Słuchawki z redukcją szumów ? dlaczego warto je mieć?

08:51, 17.03.2019 artykuł sponsorowany

Ile razy darzyło się, że chciałeś odprężyć się wracając po pracy do domu słuchając muzyki, ale nie byłeś w stanie, bo tłum ludzi w autobusie ci przeszkadzał? Wciąż słyszałeś, że ktoś czym stuka, słyszałeś rozmowy innych, muzykę dobiegającą z telefonów lub innych słuchawek. Teraz jest na to sposób. Można użyć słuchawek z redukcją szumów.

Słuchawki z redukcją szumów podbijają rynek

Słuchawki, które redukowały dźwięki z otoczenia nie są najnowszym wynalazkiem, chociaż przyznać należy, ze dzisiejsza technologia wpłynęła znacznie na poprawienie tej funkcjonalności. Dawniej tego typu słuchawki stosowano np. w lotnictwie czy innych branżach, w których poziom hałasu był spory. Dzisiaj każdy może zakupić wysokiej jakości słuchawki, które redukują szumy. Słuchawki z redukcją szumów sprawdzają się zarówno do użytku prywatnego, jak i w wielu biurach przede wszystkim biurach caal center. Słuchawki z redukcją hałasu, bo również tak często są nazywane te słuchawki, pozwalają na odcięcie się od dźwięków fundowanych przez otoczenie, dzięki czemu zwiększa się komfort pracy lub odpoczynku.

Aktywna i pasywna redukcja hałasów

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania najlepszych dla siebie słuchawek z redukcją hałasu, powinieneś wiedzieć, że wyróżnia się dwa rodzaje redukcji: pasywną i aktywną. Te modele, które charakteryzują się pasywną redukcją szumów, mają też specyficzny wygląd – najczęściej są większe i cięższe. Stosuje się w nich bowiem specjalne warstwy, które absorbują fale dźwiękowa. Słuchawki, które mają duże nauszniki radzą sobie całkiem nieźle z redukcją szumów, jednak często są niewygodne dla użytkownika, jeżeli chce z nich korzystać przez dłuższy czas. Słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu są nieco mniejsze, przez co są wygodniejsze i redukują znacznie więcej hałasów dochodzących z otoczenia. Dzięki temu naprawdę są idealne do pracy, która wymaga bardzo dużego skupienia.

Redukcja szumów ważna, ale nie najważniejsza

Bez względu na to, czy szukamy słuchawek do użytku prywatnego, czy mają to być słuchawki do pracy w biurze, warto, aby charakteryzowały się wieloma przydatnymi funkcjami. Oprócz redukcji szumów, ważne są także inne parametry. Jakie? Wybierając słuchawki warto zwrócić uwagę na częstotliwość. Dźwięki słyszalne dla ludzkiego ucha mieszczą się w zakresie od 20 HZ do 20000 Hz. I najczęściej w standardowych słuchawkach zobaczymy takie właśnie parametry. Jednakże, aby poczuć że dźwięk jest znacznie lepszy, warto wybierać słuchawki o częstotliwości jeszcze wyższej. Głębia dźwięku będzie wtedy znacznie lepsza! Kolejnym ważnym parametrem jest dynamika słuchawek. A ścisłej mówiąc, chodzi o dynamikę głośników. Dynamika wyrażana jest w decybelach i pokazuje różnicę pomiędzy głośnymi i cichymi dźwiękami. Jest to szczególnie ważne dla miłośników muzyki klasycznej, ale także dla wszystkich tych osób, które chcą, aby dźwięki dochodzące ze słuchawek miały naprawdę wysoką jakość. Impedancja słuchawek to kolejny istotny parametr. Jest ona wyrażana w Ohmach. Słuchawki przewodowe klasyczne, które nie są bardzo wyspecjalizowane mają często impedancję ok. 30 Ohm. Profesjonalne słuchawki poznamy po tym, że impedancja będzie znacznie wyższa, nawet powyżej 300 Ohm.

Te parametry, to jednak jeszcze nie wszystkie, które możemy spotkać zarówno w słuchawkach do pracy w biurze, jak i w słuchawkach przeznaczonych do celów prywatnych: grania, czy słuchania muzyki. Warto zwrócić także uwagę na funkcję kierowania dźwięku bezpośrednio do ucha. Funkcja ta znana jest jako E.A.R. czyli Ergonomic Accoustic Refinement. W takich słuchawkach komora zbudowana jest w ten sposób, aby dźwięk trafiał wprost do ucha.

Jeżeli wybierzesz dobre słuchawki, możesz mieć pewność, że przez bardzo długi czas będą Ci towarzyszyć, ale co najważniejsze – będą się doskonale sprawdzać zarówno w pracy, jak i wtedy, gdy będziesz chciał się rozluźnić w podróży słuchając ulubionych brzmień.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%