Zamknij
REKLAMA

Zdrowe jedzenie bez wyrzeczeń – catering dietetyczny w praktyce

13:37, 23.04.2019 | Materiał Partnera

Dla kogo dieta? O co w tym chodzi?

Dieta to coś, co przeraża wielu z nas. Chęć zdrowszego odżywiania, zmiany nawyków i przede wszystkim poprawy swojej sylwetki od zawsze budzi w nas strach i niechęć. Naturalnie lękamy się tego, że zdrowe jedzenie dietetyczne będzie niesmaczne, że nasz żołądek będzie wołał do spółki z mózgiem o więcej jedzenia, a nasze samopoczucie spadnie. Można jednak tego uniknąć w dość prosty sposób.

Dlaczego dieta pudełkowa?

Jak nietrudno się domyślić, rozwiązaniem na niechęć do zdrowego jedzenia jest dieta pudełkowa w formie posiłków dostarczanych bezpośrednio do domu. Samodzielne przygotowywanie fit posiłków wymaga wszakże specjalistycznej wiedzy i poznania smaków i składników, które w tradycyjnej kuchni naszych babć były obecne w dość ograniczonym zakresie. Nie można się zatem dziwić osobom, które uczyły się gotować posiłki z naciskiem na smak i to, by były one jak najbardziej syte. Naturalnie mogą one bać się zmian w kuchni. Kolejną przeszkodą, dla której to catering dietetyczny jest wybierany przez wielu klientów jest to, iż mocno uciążliwe jest także ważenie każdego produktu przed sporządzeniem gotowego dania, co gwarantuje odpowiednią wartość kaloryczną i balans makroskładników. Ponadto też konieczne jest śledzenie tabel kalorycznych i tych zawierających wartości odżywcze.

A może wegański catering dietetyczny?

Kolejnym argumentem za wybraniem diety pudełkowej w Warszawie i wielu innych miejscach w kraju jest możliwość skomponowania diety pozbawionej mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla niektórych jest to istota życia i najgłębsze przekonania, inni natomiast stosują regularnie „odtrucie” od produktów mięsnych w celu dywersyfikowania źródeł białek i pobudzenia wzrostu swoich mięśni. Niezależnie jednak od motywacji, utrzymanie samodzielnie zdrowej diety wegańskiej zaspokajającej zapotrzebowanie na wszystkie składniki w okresie treningowym bez cateringu dietetycznego w Warszawie jest sprawą dość trudną. Bez dostępu do świeżych produktów z różnych zakątków świata jesteśmy skazani na monotonną dietę, a profesjonalne firmy gastronomii dla sportowców i osób prowadzących zdrowy tryb życia posiadają naprawdę ogromne zaopatrzenie i przede wszystkim dostęp do wyłącznie świeżych produktów dostarczanych każdego dnia wprost do kuchni. Nie tylko zróżnicowanie smaków, ale również świeżość składników to kolejne argumenty za abonamentu żywieniowego dla sportowców.

Mam alergie pokarmowe, więc muszę przygotowywać jedzenie samodzielnie

Obecność alergii pokarmowych i innych aspektów zdrowotnych, to w opinii osób niedoświadczonych z cateringiem dietetycznym powód do porzucenia myśli o diecie pudełkowej. Jednakże najlepszy catering dietetyczny w Warszawie pozwala na to, by skutecznie zaopatrywać w pożywienie każdego, bez względu na ograniczenia zdrowotne. Doświadczony dietetyk podczas wywiadu przy zamówieniu, lub też w postaci formularza składanego podczas rozpoczęcia abonamentu, na pewno zawrze pytania o wszelkiego rodzaju alergie i przeciwwskazania do spożywania określonych pokarmów. Odpowiednia informacja zawarta będzie również w briefie dla kucharzy gastronomii dietetycznej, którzy to zajmują się odmierzaniem porcji i nadawaniu jedzeniu smaku i wyglądu. Nie ma zatem żadnych ograniczeń, czy to zdrowotnych, czy też wynikających z przekonań lub przyzwyczajeń żywieniowych, by skorzystać z usług abonamentu na posiłki dietetyczne. Wystarczą jedynie dobre chęci i kontakt z firmą dostarczającą jedzenie wprost do domu. Później pozostaje się cieszyć pysznymi posiłkami o zbilansowanej zawartości składników pokarmowych i obserwować zmiany w ciele, zdrowiu i samopoczuciu.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone