Zamknij
REKLAMA

Brytyjskie gwiazdy po 60-tce – na pewno je znasz!

08:59, 26.09.2019 | Artykuł sponsorowany

Jeśli wiek emerytalny powinien oznaczać odpoczynek i spędzanie czasu z rodziną, to na pewno nie dotyczy to ich. Poznaj lepiej historie najsłynniejszych brytyjskich gwiazd muzycznych, które skończyły już 60. Rok życia, jednak wcale nie wybierają się na emeryturę muzyczną!

Sting

Wokalista The Police w październiku 2019 roku kończy już 68 lat, a na scenie nadal wygląda jak pełen werwy i pasji do muzyki dwudziestolatek rozpoczynający swoją karierę. Początki działalności artystycznej Stinga to działalność z rockowym zespołem The Police, którego był współzałożycielem. Bardzo szybko jednak zdecydował się również na karierę solową, tym samym podbijając serca fanów na całym świecie.

Wprawdzie The Police odwiedziło Polskę tylko raz, jednak sam lider dał już około 20 koncertów, z których pierwszy odbył się w 1996 roku w Warszawie, jeszcze przed show z zespołem The Police. Coraz bliżej jest też data najbliższego koncertu Stinga – 2 listopada 2019 – to właśnie w Krakowie będziemy mogli usłyszeć hity, takie jak: „Englishman in New York”, „Every Breath You Take” czy „Shape of My Heart”. Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów, to znajdziecie je na: https://www.alebilet.pl/bilety/sting. Pospieszcie się!

Phil Collins

Słowo, którym można opisać Phila Collinsa to zdecydowanie multiinstrumentalista. Ten 68-latek gra na: perkusji, fortepianie, keyboardzie, gitarze, basie, syntezatorze i dudach, a do tego ma cudowny głos. Swoją karierę rozpoczął w latach 70. Z zespołem Genesis. Początkowo był tam tylko perkusistą i drugim wokalistą, ale po kilku latach, gdy lider zdecydował się odejść, zajął jego miejsce.

Otrzymał 7 nagród Grammy, 3 nagrody American Music Awards, 2 Złote Globy i Oskara za utwór „You’ll Be in My Heart”, wykorzystany w filmie „Tarzan”. Gdy zakończył współpracę z Genesis, zdecydował się na karierę solową, w trakcie której wydał 13 albumów, a do jego największych hitów zaliczyć można „In The Air Tonight” czy „Another Day In Paradise”. Zespół został jednak w jego sercu, bo w 2007 roku nastąpiła reaktywacja i byli członkowie wrócili razem na scenę.

Elton John

Elton John to jeden z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów, jako że nakład ze sprzedaży jego wydawnictw muzycznych przekroczył 300 milionów egzemplarzy. Ponadto otrzymał 6 nagród Grammy, 4 Brit Awards, Oskara, Złoty Glob i Nagrodę Tony i został uplasowany na 49. Miejscu na liście „100 najlepszych artystów wszech czasów” stworzoną przez muzyczny magazyn „Rolling Stone”.

Brytyjski wokalista jest zdeklarowanym homoseksualistą i wraz ze swoim mężem wychowuje adoptowanego syna. Od końcówki lat 80. Aktywnie wspiera chorych na AIDS, a od 1992 roku prowadzi fundację „Elton John AIDS Foundation” pomagającą chorym dzieciom. Niestety ogłosił już, że w 2020 roku odbędzie się pożegnalna trasa koncertowa, która ma być zwieńczeniem jego całej działalności muzycznej. Będzie miał wtedy 73 lata, a swoją muzyką i energią poruszy wszystkie stadiony!

Czy dodalibyście jeszcze kogoś do listy sławnych Brytyjczyków, którzy zmieniają świat kultury i sztuki?

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone