Zamknij

Domowy budżet a pożyczka na raty

14:24, 13.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:51, 24.07.2020

Odpowiednie zarządzanie budżetem domowym to istotny element życia. Dzięki temu możemy lepiej kontrolować własne finanse. To ważne również wtedy, gdy planujemy zaciągnąć pożyczkę. Analiza domowego budżetu ułatwia podjęcie decyzji o jej wysokości, okresie jej spłaty i zmniejsza ryzyko utraty płynności finansowej czasie spłacania zadłużenia.

Wielu Polaków nie analizuje własnego domowego budżetu. Często powodem jest brak wiedzy, jak robić taką analizę. Niestety, nasze społeczeństwo charakteryzuje niski poziom edukacji finansowej. Aż 55% Polaków uważa, że nie ma zadowalającego zakresu informacji ekonomicznych, natomiast 17% przyznaje, że ich wiedza finansowa jest niewielka. Częściej do braku takiej wiedzy przyznają się mieszkańcy wsi. Natomiast w populacji wielkomiejskiej, aż 57% badanych twierdzi, że wie dużo o finansach.

Źródło: ZBP

Polacy posiadają w bankowych depozytach środki o łącznej wartości 775,8 mld zł. Łączna wartość zobowiązań finansowych gospodarstw domowych wynosi już 678,2 mld zł. To oznacza, że stosunek zadłużenia do oszczędzania maleje i wynosi już 93%.

– Pożyczka to czasami jedyny sposób na zdobycie gotówki potrzebnej na niespodziewane wydatki. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po szybkie zobowiązanie ratalne dostępne online. Dzięki temu pieniądze pożyczymy w wygodny sposób bez wychodzenia z domu – wyjaśnia ekspert www.hapipozyczki.pl. – Jednak zanim wypełnimy wniosek w Internecie, warto przeanalizować domowe finanse. Dzięki temu upewnimy się, że kolejna pożyczka nie stanie się dla nas źródłem kłopotów. W ten sposób zapewnimy sobie bezpieczeństwo finansowe, zdobędziemy potrzebne pieniądze i nie nadwyrężymy budżetu domowego – dodaje ekspert.

Analiza budżetu domowego

Budżet domowy potrafi sprawić wiele problemów, zwłaszcza w sytuacji, gdy go nie kontrolujemy. Rozsądne zarządzanie dochodami i wydatkami pomoże zapanować nad chaosem naszych finansów. Dodatkowo ułatwi decyzję o wzięciu zobowiązania, a do tego z czasem pomoże w oszczędzaniu.

Kluczem do planowania i kontrolowania budżetu domowego jest analiza comiesięcznych dochodów i wydatków. Najpierw powinniśmy spisać w zeszycie, aplikacji lub na komputerze wszystkie dochody, które co miesiąc uzyskuje nasze gospodarstwo domowe. Następnie należy wymienić stałe wydatki, jak na przykład rachunki, faktury za gaz, prąd, czynsz za mieszkanie, raty kredytu itp. Po zsumowaniu wydatków trzeba je odjąć od wynagrodzenia. Kwota, która nam pozostała, powinna zostać podzielona na różne części związane z wydatkami na żywność, kosmetyki, paliwo, odzież i inne potrzebne rzeczy.

Jeśli po takich szacunkowych obliczeniach zostanie nam wolna kwota, to oznacza, że mamy jeszcze rezerwę, aby zaciągnąć kolejną pożyczkę. Najlepiej sięgnąć wtedy po pożyczkę na raty. Wyliczona wolna kwota podpowie nam przy okazji, jaki poziom miesięcznej raty będzie dla nas bezpieczny.

Jak zaciągnąć pożyczkę ratalną?

Potrzebując gotówki, warto dokonać analizy swoich finansów. W ten sposób upewnimy się, czy stać nas na pożyczkę. Dzięki takiej weryfikacji poznamy własną zdolność kredytową i będziemy mieć pewność, że zobowiązanie otrzymamy od razu po złożeniu wniosku. Istotna jest jednak kwestia wyboru odpowiedniej pożyczki. Jeśli zależy nam, żeby pożyczyć pieniądze szybko, bezpiecznie, bo bez konieczności chodzenia do placówki pożyczkodawcy, warto wziąć pod uwagę pozabankową pożyczkę ratalną online.

Aby uzyskać pożyczkę pozabankową na raty online, należy wejść na stronę www wybranej firmy pożyczkowej i tam wypełnić prosty formularz. W nim trzeba wpisać dane osobowe, numer telefonu, konta oraz podać podstawowe informacje na temat otrzymywanego dochodu. Na stronie pożyczkodawcy za pomocą kalkulatora w łatwy sposób dobierzemy wysokość raty, wydłużając odpowiednio okres spłaty pożyczki.

Po określeniu kwoty zobowiązania i wypełnieniu wniosku należy go przesłać online do pożyczkodawcy. Następnie musimy jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (1 gr lub 1 zł) z własnego konta na rachunek instytucji pożyczkowej. Decyzję pożyczkową otrzymujemy w wiadomości SMS na telefon lub w wiadomości e-mail. Jeśli nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, gotówka zostanie przelana na nasz rachunek bankowy.

Pożyczka ratalna to dobry sposób na zdobycie zarówno małej, jak i dużej kwoty. Pieniądze możemy otrzymać szybko i bez skomplikowanych formalności. Dzięki ratalnej spłacie zobowiązania nie obciążamy nadmiernie budżetu domowego. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, warto wcześniej przeanalizować własne finanse, aby się upewnić, że będzie nas stać na spłatę zadłużenia.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%