Zamknij
REKLAMA

Suche igłowanie w Uniejowie. Na co pomaga?

10:23, 28.10.2020 | M.K
Skomentuj

Suche igłowanie to zabieg stosowany w leczeniu mięśniowo-powięziowych punktów spustowych na ciele. Jest jedną ze skuteczniejszych metod na walkę z bólem. Zabiegi są wykonywane pod okiem specjalisty w gabinecie MagNat w Uniejowie, przy ulicy bł. Bogumiła 29.

Efektem igłoterapii jest rozluźnienie mięśni, a jednocześnie zniesienie bólu. Wskazania do leczenia suchymi igłami to m.in. bóle pleców, łokieć tenisisty czy bark zamrożony. Igłoterapia sucha nie boli i nie ma poważnych skutków ubocznych, należy jednak liczyć się z przeciwwskazaniami. O wszystkich aspektach zabiegu można dowiedzieć się w gabinecie lub pod numerem telefonu - tel. 726100152. 

Jak działa suche igłowanie?

Proces ten polega na poszukiwaniu wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się w punktach spustowych. Ich podrażnienie wywołuje impuls, który przechodzi przez rdzeń kręgowy, dochodzi do mięśni i wywołuje bezwarunkowy skurcz mięśniowy. Suche igłowanie jest procedurą bezpieczną  i jest wykonywane w gabinecie fizjoterapii i masażu MagNat w Uniejowie.

Suche igłowanie – co to jest i na czym polega?

Suche igłowanie (igłoterapia, ang. dry needling) może kojarzyć się z zabiegiem akupunktury. Jedynym podobieństwem jest jednak wykorzystywanie igieł służących do terapii. W pierwszym przypadku istotą jest właściwa lokalizacja punktów spustowych obecnych w strukturach mięśniowych. Akupunktura natomiast to nakłuwanie tzw. meridianów w celu zbalansowania przepływu energii w kanałach energetycznych naszego ciała. Jest zabiegiem bardzo starym i wywodzi się z medycyny chińskiej. Technika suchego igłowania polega na umieszczeniu igły akupunkturowej razem z otaczającą ją prowadnicą w pożądanym miejscu. Następnie bardzo szybkim ruchem wprowadza się ją w powłoki skórne. Właściwie wykonane nakłucie suchą igłą będzie powodowało drżenia mięśnia, w obrębie którego prowadzona jest terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych.

Wskazania do leczenia suchymi igłami to m.in. bóle pleców, łokieć tenisisty czy bark zamrożony.  Wszelkie informacje nt. zabiegów można uzyskać w salonie MagNat w Uniejowie na ulicy Bogumiła 29. W Salonie MagNat można skorzystać również z masażu leczniczego, relaksacyjnego, czy profesjonalnych zabiegów na twarz oraz ciało.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA