Zamknij
REKLAMA

Jak rozciągnąć spodnie?

12:00, 03.11.2020 | materiały partnera

Powodów, dla których spodnie stały się za małe, jest kilka – mogły skurczyć się w praniu albo pod wpływem żelazka, może zdarzyło nam się przybrać trochę dodatkowych kilogramów, albo po prostu kupiliśmy nieswój rozmiar. Niewątpliwe, da się coś z tym zrobić! Zobacz metody na rozciągnięcie spodni!

Za ciasne spodnie

Zdarza Ci się zamawiać spodnie przez Internet? Przeglądasz stronę: https://infinityfashion.pl/spodnie i wybierasz te, które Ci się najbardziej podobają. Na pewno znasz to uczucie, kiedy wreszcie przychodzi długo wyczekiwana paczka. Otwierasz ją, wyciągasz dokonany zakup i czujesz rozczarowanie, bo widzisz, że spodnie będą za małe. Impulsywne zakupy przytrafiają się każdemu. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz ich od razu odsyłać – spróbuj je rozciągnąć!

Po pierwsze zastanów się, które miejsca wymagają naciągnięcia – w tym celu najlepiej załóż je na siebie. Nogi, uda, pośladki, pas?

Sposoby na rozciąganie spodni

To, czy uda nam się zwiększyć rozmiar spodni zależy od materiału – nie wszystkie poddadzą się naszym zabiegom. Garniturowe czy skórzane spodnie nie są podatne na rozciąganie.

Woda

Wypełnij pojemnik czystą wodą i spryskaj nią spodnie w miejscach, wymagających rozciągnięcia. Kiedy będą mocno wilgotne, wciągnij je na siebie i pochodź w nich trochę. Wykonaj trening rozciągający spodnie – sprawdzą się wykroki, przysiady, podskoki, zgięcia nóg, pochylenia czy przyciąganie kolana do brody. Po tym czasie ściągnij spodnie i pozostaw do samoistnego wyschnięcia.

Pranie ręczne

Namocz spodnie w misce z wodą i proszkiem lub płynem do prania. Wypierz je, wypłukując w zimnej wodzie. Nie wyciskaj ich, tylko rozwieś spodnie w taki sposób, żeby nogawki znalazły się na górze. Pospinaj je żabkami jak najdalej od siebie.

Jak rozciągnąć spodnie w pasie?

Pas, ze względu na szycia, jest najtrudniejszym miejscem do rozciągnięcia. Z pomocą przychodzi żelazko z funkcją parowania – przykryj spodnie czystą ściereczką i prasuj problematyczną strefę, jednocześnie delikatnie rozciągając ją dłońmi. Ogrzej spodnie, spryskaj je wodą i ponownie je rozciągnij w rękach – złap mocno za obie strony pasa i ciągnij w przeciwnych kierunkach.

Rozciąganie spodni na długość

Sposobem na wydłużenie spodni jest spryskanie ich wodą i wykonywanie energicznych ruchów góra-dół. Pamiętaj, żeby robić to równomiernie – w tym celu złóż je na pół, postaw nogi na linii talii i zdecydowanie naciągaj nogawki ku górze. Uwaga, ten sposób wydłuża spodnie, ale jednocześnie może sprawić, że staną się węższe.

Jak rozciągnąć jeansy?

Jeansy są specyficznym materiałem – jest to połączenie bawełny, elastanu i poliestru. Ich elastyczność zależy od procentowej zawartości elastanu w składzie. Jeansy podczas noszenia samoistnie powinny się minimalnie rozciągnąć. Jeśli w dalszym ciągu nie satysfakcjonuje Cię efekt, spróbuj gimnastyki rozciągającej spodnie albo wykorzystaj sposób z praniem ręcznym.

Jeśli domowe metody zawiodły, możesz kupić w sklepie rozciągacz z funkcją regulacji. Wystarczy umieścić go w problemowej części spodni i odpowiednio ustawić.

Bez wątpienia możesz sprawić, żeby zbyt ciasne spodnie nadały się do noszenia. Jednak przede wszystkim kupując spodnie, zwróć uwagę na ich rozmiar i oznaczenia na metce dotyczące bezpiecznych temperatur i sposobów prania oraz prasowania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%