Zamknij
REKLAMA

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza?

00:00, 26.01.2021 | materiały partnera

Odkurzacz to podstawowy element wyposażenia każdego mieszkania, który służy do utrzymania w nim czystości. Niestety z uwagi na fakt, iż w sklepach wybór odkurzaczy jest naprawdę bardzo duży, to większość z nas ma problem z wyborem urządzenia, które sprosta wszystkim wymaganiom. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup odkurzacza?

Odkurzacz z workiem a może bez?

Podczas zakupu odkurzacza morele.net/kategoria/odkurzacze-271/ w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie wyposażone jest w worek, czy też w specjalny pojemnik zbierający nieczystości. W przypadku odkurzacza workowego po jego zapełnieniu należy wyrzucić stary worek (najczęściej papierowy), wkładając w jego miejscu nowy, co może generować dodatkowe koszty. Z kolei, jeśli chodzi o odkurzacze bezworkowe, to są one wyposażone w specjalny pojemnik, który należy regularnie czyścić, co z punktu widzenia finansowego może być bardziej opłacalne.

Moc odkurzacza: czy jest aż tak ważna?

Kupując odkurzacz, bardzo często zwracamy uwagę przede wszystkim na jego moc, jednak obecnie parametr ten nie jest już aż tak istotny. Obecnie sprzedawane nowoczesne odkurzacze mają ok. 800 W mocy i wykazują taką samą skuteczność, jak odkurzacze o mocy 2000 W, jednak pobierają znacznie mniejsze ilości prądu. Niestety, ale odkurzacze o dużej mocy nie przekładają się zbytnio na efektywność sprzątania, a raczej na wysoki rachunek za prąd. Na co powinniśmy zatem zwracać uwagę? Najlepiej na siłę ciągu, która mierzona jest w litrach na sekundę, ponieważ określa ona, z jaką siłą powietrze zasysa nieczystości. W przypadku zastosowania odkurzacza w domu wartość ta najlepiej, jeśli będzie wynosiła od 45 do 60 litrów na sekundę.

Zasięg pracy

Kolejnym bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza jest zasięg jego działania. Sprawa w tym przypadku wygląda dosyć prosto, ponieważ im w urządzeniu kabel jest dłuższy, tym dalej możemy przemieścić się z nim, odkurzając dzięki temu większą powierzchnię bez konieczności przepinania kabla do innego gniazdka.

Dodatkowe akcesoria

Dodatkowe akcesoria przydają się w szczególności wtedy, gdy konieczne jest wyczyszczenie dywanu lub tapicerki z sierści zwierzęcej, czy też podłogi, która podatna jest na zarysowania. Dołączone do odkurzacza dodatkowe końcówki umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, więc warto zwrócić uwagę na to, czy znajdują się one w zestawie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%