Zamknij

Czym są mikromieszkania?

00:00, 09.06.2021 artykuł sponsorowany

Mikromieszkania zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i wynajmujących. Ten typ lokali jest swoistą odpowiedzią na pojawiające się na rynku nieruchomości trendy i nowe wyzwania. Czym są mikroapartamenty oraz czy inwestycja w nie może się opłacić?

Czym charakteryzują się mikromieszkania?

Choć mikroapartamenty to stosunkowo nowy trend na polskim rynku, zainteresowanie tym typem obiektów nieustannie rośnie. Na taki obraz sytuacji składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest to niska cena. Ten typ mieszkań jest bardzo tani, a dzięki temu dostępny dla osób o niewielkim budżecie czy zdolności kredytowej niewystarczającej na zakup innego mieszkania. Atrakcyjna cena pozwala także zmniejszyć kwoty najmu, dzięki czemu znalezienie lokatorów do mikromieszkania nie jest trudnym zadaniem. Warto także pamiętać, że mikroapartamenty nie są po prostu niewielkimi pomieszczeniami. Dzięki kompaktowemu, niezwykle praktycznemu sposobowi zagospodarowania powierzchni, mały metraż potrafią one przekuć w zaletę. Pod względem wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu i urządzaniu, lokale te nie tylko nie ustępują inwestycjom o większym metrażu, lecz także często zupełnie je przewyższają. Tak funkcjonalny design znacząco poprawia komfort mieszkania oraz gwarantuje lokatorom życie wygodę nawet pomimo niewielkiej powierzchni użytkowej.

Mikromieszkania – komu przypadną do gustu?

Niewątpliwą zaletą mikromieszkań jest ich uniwersalność. Osoby inwestujące w lokale tego typu z powodzeniem udostępniają je dla najmu długo- i krótkoterminowego. Pomieszczenia biurowe czy mieszkalne to tylko jedne z przykładów sposobów, w jakie można wykorzystać użytkowy aspekt takich obiektów. To, wśród jakiej grupy potencjalnych wynajmujących zyskamy popularność, w dużej mierze zależy od lokalizacji inwestycji. Z lokalu położonego blisko uniwersytetu chętnie korzystać będą studenci, natomiast mieszkanie usytuowane blisko miejskiego centrum biznesowego z pewnością wzbudzi zainteresowanie pracowników korporacji. W mikroapartamentach doskonale odnajdą się minimaliści, single czy osoby preferujące dynamiczny tryb życia, większość czasu spędzające poza mieszkaniem i niechcące przepłacać za wynajem. Wysoki standard, jakim zwykle cechują się mikromieszkania, sprawia, że wynajmujący swoje lokale inwestorzy są w stanie uzyskać z tej działalności bardzo atrakcyjną stopę zwrotu.

Czy warto rozważyć inwestycję w mikroapartament?

Możliwości, jakie oferują mikroapartamenty, dają pole do wykorzystywania wielu różnych strategii inwestowania. W dodatku strategie te można z powodzeniem łączyć. Możemy na przykład udostępnić lokal naszemu dziecku na czas studiów, potem zaś bez przeszkód takie mieszkanie można wynająć, przekształcić na pomieszczenie biurowe lub sprzedać – możliwości jest naprawdę wiele. Mikromieszkania najczęściej powstają w centrach miast lub w pobliżu innych, cieszących się zainteresowaniem lokalizacjach – z tego powodu stanowią doskonałą okazję do wejścia w posiadanie mieszkania usytuowanego w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu. Dzięki temu, osoby inwestujące w ten typ lokali nie muszą martwić się o niskie zainteresowanie obiektem lub o znaczący spadek jego wartości w przyszłości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mikromieszkań, zajrzyj na stronę https://republikawnetrz.pl/blog/czy-mikroapartament-moze-byc-oplacalna-inwestycja/. Dzięki temu dowiesz się, co czyni mikroapartamenty tak wyjątkowymi oraz komu inwestycja w nie może opłacić się najbardziej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%