Zamknij
REKLAMA

Prosta nauka języka angielskiego online w domu - czy jest skuteczna

00:00, 02.08.2021 | materiały partnera

Nowe technologie na zawsze zmieniły nasze życie. Dzięki nim staje się ono łatwiejsze i prostsze. Dają one wiele możliwości, których do tej pory nie mieliśmy. Jedną z nich jest możliwość zdalnej nauki. Korzystać mogą z niej zarówno dzieci, jak i dorośli. W Internecie odnajdą oni szereg kursów, które pozwalają na poszerzenie wiedzy, zdobycie nowych umiejętności i kompetencji. Jednymi z popularniejszych są kursy językowe. Wśród tych najczęściej wybieranych jest język angielski. Czy warto więc go uczyć online? Zobacz, jakie są zalety kursów języka angielskiego przez Internet, a także czy online można skutecznie nauczyć się języka.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Internet?

E-learning, czyli nauka zdalna to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Dziś przez Internet nie tylko można robić kursy, ale także studiować. Jak pokazał ostatni rok, online można również zdobywać wiedzę na poziomie szkoły podstawowej czy liceum. Mimo coraz to nowszych technologii oferowanych przez e-learning wśród Polaków nadal ma on wielu przeciwników. Uważają oni, że tradycyjne metody nauczania są lepsze, skuteczniejsze, nastawione na kontakt z człowiekiem. Nauka online jest jednak świetną alternatywą dla stacjonarnych kursów, szkół czy uniwersytetów. Pozwala uczyć się w dogodnym czasie i miejscu. Co więcej, proponuje atrakcyjne ceny np. kursów języka angielskiego. Środków nie marnuje się też na dojazdy. Oszczędność pieniędzy to jednak nie jedyna, o jakiej można mówić w przypadku. Nauka angielskiego online to także oszczędność czasu, który zamiast przeznaczać na dojazd do szkoły językowej, można wykorzystać na praktyczne ćwiczenia, swoje hobby, szukanie pracy, czy odpoczynek.

Wielu uczniów docenia również to, że nauka przez Internet to ta dyskretna. Jeśli chcesz podszkolić angielski, aby zdobyć awans lub wstydzisz się przyznać, że jeszcze nie znasz tego języka przed kolegami czy szefem, kurs online pozwoli swobodnie dokształcić się w domu. Plusem jest również to, że wybierając kursy realizowane Metodą Aktywnego Mówienia, nie będziesz poddawany ocenie czy krytyce nauczyciela lub innych kursantów. Ćwiczyć będziesz samodzielnie w domu, w swoim tempie i zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dostęp do wszystkich materiałów będzie możliwy za pośrednictwem komputera, telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Z lekcji możesz więc korzystać w dowolnym czasie i miejscu — wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. Ucząc się online, nie będą potrzebne podręczniki, wydruki z ćwiczeniami czy inne materiały papierowe – dzięki temu staniesz się bardziej eko i zaczniesz oszczędzać papier.

Jak uczyć się angielskiego online?

Angielski online ma różne oblicza. Jedną z najpopularniejszych form nauki są kursy. Musisz jednak pamiętać, że to na, jaki kurs się zdecydujesz, warunkuje, czy angielski online będzie skuteczny. Wybierając więc kurs postaw na nowoczesne metody i techniki nauczania np. Metodę Aktywnego Mówienia. Opiera się ona na nauce komunikacji, a nie wkuwaniu na pamięć reguł gramatycznych czy list ze słówkami. Już po kilku pierwszych lekcjach na https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/ będziesz samodzielnie budować zdania i komunikować się w prostych, życiowych sytuacjach.

Kursy oparte na Metodzie Aktywnego Mówienia są w całości prowadzone przez Internet. Lekcje w ich ramach możesz odsłuchiwać i przerabiać w dowolnym czasie i miejscu, a także tyle razy, ile potrzebujesz, aby opanować materiał. Każda z lekcji online skupia się na tym, abyś jak najwięcej mówił i samodzielnie budował zdania. Gramatyki uczysz się przy okazji, a dzięki temu rozumiesz ją w praktyce, a nie tylko w teorii.

O czym pamiętać ucząc się angielskiego online?

Wszystko, co ma zalety, ma też wady. Nie inaczej jest w przypadku nauki zdalnej. Podejmując wyzwanie realizacji kursu angielskiego przez Internet, przekonasz się, że minusy można szybko zamienić na plusy. Aby to jednak zrobić, musisz pamiętać o odpowiednim wyborze kursu oraz systematyczności. Ćwiczenia powinno się wykonywać codziennie, nawet po 15-20 minut, a dodatkowo wspierać proces edukacji np. oglądaniem angielskojęzycznych filmów i seriali, słuchaniem audycji, książek i podcastów w tym języku, czytaniem książek w języku Szekspira. Dobrze jest też korzystać z aplikacji ułatwiających rozmowy z Anglosasami.

Jak więc widać decydując się na samodzielną naukę, musisz postawić na samodyscyplinę i dużą motywację. Wybierając jednak Metodę Aktywnego Mówienia, przekonasz się, że widoczne efekty przychodzą szybko i są spektakularne, a nic bardziej niż one nie zachęca do dalszej nauki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%