Zamknij
REKLAMA

Gdzie w Zgierzu buduje się najwięcej?

12:19, 18.08.2021 | materiały partnera

Leżący w województwie łódzkim Zgierz, podobnie jak cały region centralnej Polski, w ostatnich latach mocno rozwija się pod względem inwestycji mieszkaniowych. W mieście co roku przybywa nowych apartamentowców, które proponują mieszkania ze wszelkimi udogodnieniami i bazują na najnowszych rozwiązaniach, również tych proekologicznych. Gdzie powstaje najwięcej nowych mieszkań w Zgierzu i za ile można je kupić?

Ile kosztuje m2 nieruchomości w Zgierzu?

Przeciętna wartość mieszkania w Zgierzu wynosi 231 267 złotych. Jest to spadek o -2% w stosunku do ostatnich 12 miesięcy. Deweloperzy w Zgierzu metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tym roku wyceniają na 4418 złotych. Na nieco niższą cenę za m2 mogą liczyć osoby zainteresowane zakupem domu. Za m2 zapłacą one średnio 3872 złote, przy czym przeciętna wartość nieruchomości wynosić będzie 758 100 złotych.

Gdzie zamieszkać w Zgierzu?

Zgierz jest małym miastem. Z danych GUS na 31 grudnia 2019 roku wynika, że zamieszkuje je ok. 56 tysięcy osób. Samo miasto podzielone jest na 11 osiedli: 650-lecie, Chełmy-Adamówek, Krzywie – Chełmy-Kurak, Nowe Miasto, Piaskowice-Aniołów, Podleśna, Proboszczewice-Lućmierz, Przybyłów, Rudunki, Stare Miasto.

Największa inwestycja w tym roku planowana jest jednak nie w samym mieście, ale w jego pobliżu - w Poddębicach. Według zapowiedzi ma powstać tam nowe Osiedle Termalne, składające się z 200 mieszkań w nowoczesnych blokach. Koszt ich budowy wyniesie 60 mln złotych. Inwestycja ma proponować komfortowe lokale zlokalizowane w pobliżu potrzebnej do życia infrastruktury. Zgodnie z zapowiedziami mieszkańcy nowego osiedla mają mieć dostęp do źródeł termalnych, z których będzie się czerpać wodę do codziennego użytku.

W samym Zgierzu nową inwestycją jest Osiedle Aniołowska, gdzie w sprzedaży znajdują się domy jednorodzinne. W ramach inwestycji powstaje 13 nieruchomości, które zlokalizowane będą na zamkniętym terenie. Oddane zostaną one w standardzie deweloperskim. Inwestycja jest w trakcie realizacji, ale już możliwy jest zakup domów.

Czy łatwo kupić nowe mieszkanie w Zgierzu?

Obecnie deweloperzy w Zgierzu nie planują zbyt wielu inwestycji mieszkaniowych. Osoby szukające mieszkań powinny więc zwrócić uwagę na rynek wtórny lub zainteresować się najbliższą okolicą. Ciekawe inwestycje powstają chociażby w Aleksandrowie Łódzkim, który od Zgierza jest oddalony o ok. 10 minut samochodem. Decydując się na zakup mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim, trzeba się jednak liczyć z wyższym kosztem, bowiem metr kwadratowy kosztuje tu 5167 zł, a ceny stale rosną. Nowe inwestycje położone w pobliżu łódzkiego Zgierza to m.in. Lofty Aleksandrów, Bylinowa 20, Osiedle Przyjazne i Domy Chabrowa. Ich budowy zostały już zakończone, sprzedaż nadal jest prowadzona.

Mimo bliskiej odległości od Łodzi (ok. 30 minut samochodem) Zgierz nadal jest miastem, które dopiero się buduje. W samym mieście nie powstaje wiele nowych inwestycji, dlatego jego mieszkańcy szukają domów i mieszkań w pobliskiej okolicy. Bogatszą ofertą pochwalić może się rynek wtórny, na którym dostępne są nieruchomości zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. 

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%