Zamknij
REKLAMA

Karma dla kota bezzbożowa - jaką wybrać?

13:17, 08.09.2021 | materiały partnera

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się bezzbożowe karmy dla kotów. Niegdyś karmiono nimi jedynie koty, które zmagały się z alergiami na zboża lub miały problemy z trawieniem produktów zbożowych. Obecnie jednak podawane są także w pełni zdrowym kociakom. Najczęściej zawierają one duże ilości mięsa. Jaką wybrać karmę bezzbożową dla mruczka? Sprawdź to!

Czy zboża w kociej karmie są potrzebne?

Chyba każdy wie, że koty to przede wszystkim mięsożercy. Mimo to w karmach dla mruczków możemy znaleźć mnóstwo niepotrzebnych składników takich jak zboża, czyli zwykłe zapychacze. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się karmy bezzbożowe, które nie posiadają ogromnych ilości węglowodanów - to ogromny plus! Nie każdy bowiem wie, że nadmierna ilość węglowodanów w karmie może negatywnie wpływać na nastrój kota, jak i być przyczyną wielu poważnych chorób czy otyłości. Karma bezzbożowa dla kota zalecana jest dla wszystkich mruczków - zarówno małych, jak i starszych!

Jaką wybrać bezzbożową karmę dla kota?

Zastanawiasz się, jaką kupić karmę bez zbóż dla swojego mruczka? Przede wszystkim musisz wiedzieć, gdzie kupować produkty dla swojego przyjaciela! Powinien być to sklep zoologiczny renomowanej marki taki jak np. Wataha - a nie supermarket! Postępując tak, masz pewność, że właściwie odżywiasz swojego pupila. 

Bardzo ważne jest też to, aby kontrolować składy odżywcze produktów podawanych kotowi. Te na bieżąco ulegają zmianom, dlatego pamiętajmy o tym! Jeśli natomiast chodzi o wybór odpowiedniej karmy bezzbożowej dla kota, to najlepiej w tej kwestii poradzić się sprzedawcy. Jest to osoba, która ma odpowiednią wiedzę, zatem na pewno wskaże nam karmę, która będzie najlepsza wyborem dla naszego kota. Co więcej, obecnie zakupów możemy dokonać praktycznie bez wychodzenia z domu, ponieważ wiele sklepów prowadzi sprzedaż online!

Jak prawidłowo karmić kota?

Jeśli przygarnąłeś kota lub dopiero planujesz to zrobić, to koniecznie musisz wiedzieć, jak prawidłowo karmić takiego zwierzaka. Istnieje wiele zasad w tym zakresie, ale jedną z najważniejszych jest podawanie odpowiedniego pokarmu. Najlepszym wyborem są karmy bezzbożowe, które pozytywnie wpływają na zdrowie kota. W końcu nie bez powodu mówi się, że “jesteś tym, co jesz” i to nie odnosi się jedynie do ludzi! 

Pamiętaj także o odpowiedniej częstotliwości. Wystarczą 3-4 posiłki w ciągu dnia, natomiast co do ich wielkości warto sugerować się zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu karmy.

Wysokiej jakości karmy bezzbożowe dla kotów znajdziesz w oficjalnym sklepie marki Wataha pod adresem – https://karmawataha.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%