Zamknij

Poznaj portale edukacyjne Edu Games S.A. i poszerz swoją wiedzę!

11:53, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:53, 12.10.2021

Wyniki ostatnich egzaminów zarówno maturalnych, jak i ósmoklasistów pokazały, że wiele dzieci ma duże problemy z logicznym myśleniem, ale też przedmiotami ścisłymi czy humanistycznymi. Nawet wyniki egzaminów z języków obcych nie były najlepsze pomimo tego, że uczniowie mają dostęp do wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Dlatego też należy poczynić odpowiednie kroki do tego, aby poziom wiedzy był wyższy. W odpowiedzi na te potrzeby Edu Games S.A. oferuje trzy portale, które mogą pomóc nadrobić zaległości zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych, a przy tym zdobyć dodatkową wiedzę. Mowa o serwisie dyktanda.pl, mathematics.live, a także tutors.live.

Co warto wiedzieć na temat portalu dyktanda.pl?

Portal dyktanda.pl dedykowany jest nie tylko uczniom czy nauczycielom, ale wszystkim, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu języka polskiego. Jest to dynamicznie rozwijająca się platforma, która wspomaga naukę języka polskiego, zarówno w szkole podstawowej, branżowej, średniej, a nawet dla studentów uczelni wyższych. Nie bez znaczenia jest fakt, że z portalu mogą korzystać także nauczyciele, wykładowcy, którzy chcą zdobyć jeszcze większą wiedzę, ale i realnie sprawdzić swoje umiejętności językowe. Misyjność to kolejna zaleta portalu dyktanda.pl. Otóż należy wiedzieć, iż właściciel Edu Games S.A. w trosce o uczniów, ale i wzbogacenie języka Polaków daje możliwość korzystania z tego portalu i sprawdzania swojej wiedzy w konkursach ortograficznych czy ogólnopolskich dyktandach.

Co ważne, portal dyktanda.pl pozwala poznać i przyswoić poprawną pisownię wyrazów, w których notorycznie popełniane są błędy. Można je spotkać nie tylko w komentarzach na forach internetowych czy blogach, ale niestety nawet w tekstach dziennikarskich. Często stosowane amerykanizmy powodują, że zatraca się kultura języka polskiego i nawet osoby, które zawodowo zajmują się językiem, nie używają już polskich zamienników, a jedynie zapożyczenia. Dodatkowo chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w języku polskim występuje wiele sformułowań zapożyczonych z języka łacińskiego, które są nagminnie używane w niewłaściwym kontekście i nieodpowiedniej formie. Co istotne spora grupa osób nie zdaje sobie sprawy, jak duże błędy popełnia i jak często używa niepoprawnych form, co niestety skutkuje tworzeniem zdań wykluczających się, zawierających pleonazmy, takie jak prawdziwe fakty, czy cofać się do tyłu. To pojęcie ściśle odnosi się do wypowiedzi, które zawierają taką samą treść, a więc część wypowiedzi składa się z treści występujących w drugiej części wypowiedzi. Wszelkie redundantne pojęcia językowe są nagminne w komunikacji, choć zawierają wiele błędów, które fałszują bądź zakłócają przekaz. Tautologia również odnosi się do tego zjawiska. Trzeba wiedzieć, że powstaje ono na skutek niepełnego uświadomienia sobie znaczeń wyrazów, które użyte są w danym komunikacie. Co ważne portal dyktanda.pl oferuje również możliwość sprawdzania poprawnej pisowni, choćby wypracowań. Dzięki temu uczniowie mogą na bieżąco korygować swoje błędy i utrwalać prawidłowe wzorce językowe.

Dzieci są wzrokowcami, w końcu obecnie mamy do czynienia z pokoleniem zoomerów, którzy większość swojego czasu spędzają wpatrzeni w ekrany smartphonów. Warto podkreślić, że portal dyktanda.pl jest dostosowany do urządzeń mobilnych, w związku z tym dzieci mogą w dobry sposób korzystać z dobrodziejstw technologicznych. Do nauki ortografii w ramach portalu dyktanda.pl mogą zachęcić je także konkursy, w ramach których do wygrania są cenne nagrody, zarówno wspomniana elektronika, jak i inne pomoce naukowe. Takie konkursy są przeznaczone także dla szkół, które na portalu mogą korzystać z osobnej zakładki. Nauczyciele mogą tam uczniom udostępniać materiały, a uczniowie zamieszczać swoje wypracowania. Szeroka baza wiedzy gwarantuje, że oceny z języka polskiego szybko mogą się poprawić.

Dla kogo przeznaczony jest portal mathematics.live?

Matematyka jest królową nauk i jeśli spojrzy się na to w ilu życiowych sytuacjach jej znajomość się przydaje, to każdy przyzna temu powiedzeniu rację. Wielokrotnie wtedy dorośli żałują, że nieodpowiednio przykładali się do nauki bądź narzekają, że mieli mało kompetentnych nauczycieli. Na szczęście nigdy nie jest za późno na naukę. A dzięki portalowi mathematics.live każdy może poszerzyć swoją wiedzę, czy znaleźć rozwiązania problemów matematycznych. Jak wiadomo matematyka wymaga systematycznego przyswajania wiedzy, bo jedne zagadnienia wynikają z drugich bądź się z nimi łączą, dlatego gdy zaległości są zbyt duże nadrobienie ich jest trudne. Jednak nawet licealista, który w szkole podstawowej nieszczególnie przykładał się do nauki matematyki, przy dobrych chęciach, może nadrobić zaległości. Wystarczy, że zarejestruje się na stronie mathematics.live bądź skorzysta z darmowej, dostępnej na portalu bazy wiedzy.

Warto podkreślić, że portal mathematics.live jest międzynarodowy, to znaczy, że można nawiązać kontakt z nauczycielami z całego świata. Jest to również okazja dla nauczycieli, by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem z kolegami po fachu z innych krajów. Nie bez znaczenia jest fakt, że poziom nauczania, ale i styl nauczania w różnych krajach europejskich jest inny. Warto więc skorzystać z rad nauczyciel, choćby z krajów skandynawskich, gdzie nacisk kładziony jest na realne umiejętności poprzez myślenie i wprowadzanie logiki do rozwiązywania zadań, gdyż jak wiadomo w Polsce ocenia się często w sposób zero jedynkowym. Oznacza to, że wystarczy jeden błąd na samym początku, by potem uczeń otrzymał ocenę niedostateczną. W krajach skandynawskich sprawdza się za to, czy rozumowanie ucznia było poprawne i nawet jeżeli popełni błąd, to zły wynik działania nie przekreśla pozytywnej oceny.

Oczywiście nauczyciele w Polsce są ograniczeni bardzo często programem nauczania, jednak mogą oni podejmować realne kroki, by to zmienić. Motywacja dzieci jest niezbędna do ich prawidłowego rozwoju, ale i wyrobienia właściwych nawyków. Każdy rodzic czy nauczyciel powinien wiedzieć, że większą efektywność uzyskuje się poprzez promowanie pozytywnych wzorów. Zachęta do nauki wydaje się więc niezbędna i jest zdecydowanie lepszym wyborem niż przymuszanie, które nie przynosi tak dobrych rezultatów. Dlatego też dzieci powinny korzystać z portalu https://www.mathematics.live, gdyż jest to dla nich dobra zachęta nauki. Wynika to z faktu, że dzieci mają dostęp do Internetu, mogą komunikować się z innymi uczniami z różnych regionów świata, a przy tym uczyć się i zdobywać dużą wiedzę. Takie rozwiązanie może przynosić naprawdę dobre efekty i sprawić, że chęć do nauki będzie większa. Uczniowie rozmawiając online z innymi uczniami mogą także uzyskać pomoc w nauce. Dodatkowo portal zachęca uczniów do dużej aktywności, gdyż dzięki niej będą oni mogli wygrać naprawdę cenne nagrody w konkursach matematycznych.

Co ciekawe nawet rodzaj nagród jest podyktowany preferencjami dzieci i młodzieży. A więc w konkursach do wygania są nagrody takie jak: konsole do gier, smartphony, czy też laptopy oraz gry. Na samym końcu musimy jeszcze wspomnieć, że platforma mathematics.live ciągle się rozwija i posiada szereg funkcjonalności. Dzięki temu ułatwia naukę matematyki w każdym wieku, ale i pozwala nadrobić zaległości.

Tutors.live - nadrób zaległości i zdobądź nowe kompetencje miękkie i twarde

Edu Games S.A. umożliwia także korzystanie z portalu tutors.live. Jest on niewiątpliwie innowacyjny, ale też niezwykle funkcjonalny. Pomyślcie tylko, że znalezienie dobrego korepetytora jest bardzo trudne, a znalezienie dobrego korepetytora w czasie pandemii jest niemal niemożliwe. Niestety z tego powodu zaległości dzieci czy młodzieży, a nawet osób dorosłych, które uczą się języka obcego rosną. W odpowiedzi na ich potrzeby powstał właśnie tutors.live, czyli serwis z korepetycjami, który co ważne ma charakter międzynarodowy. Możecie na nim znaleźć korepetytora, który udzieli Wam korepetycji online bądź stacjonarnie. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Kolejną zaletą jest wygodna wyszukiwarka, dzięki której możecie umówić się na lekcje w interesującym Was terminie, ale też znaleźć taką opcję, która Wam odpowiada. Nie musicie również obawiać się, że popełnicie błąd, gdyż w serwisie tutors.live publikowane są opinie o osobach prowadzących korepetycje. Zatem na pewno znajdziecie najlepszego korepetytora w Waszej okolicy, ale i możecie wybrać korepetytorów z całego świata. Korepetycje z języków obcych mogą być udzielane przez native speakerów, co sprawia, że przyswaja się wiedzę i przede wszystkim wymowę w sposób prawidłowy. To powoduje, że ma się większą pewność w posługiwaniu się językiem obcym.

Niestety w polskich szkołach nacisk kładziony jest na naukę gramatyki języka obcego, słówka, ale nie konwersację. W rezultacie wszystko szybko się zapomina, a gdy jest okazja do posłużenia się językiem obcym wiele osób ma wewnętrzną blokadę i nie potrafi się wysłowić. Korepetycje z native speakerem pozwolą otworzyć się na nowy sposób nauki języka obcego, który da realne umiejętności posługiwania się nim w codziennym życiu, jak również w środowisku pracy. Takie lekcje są przeznaczone zarówno dla uczniów, jak i osób dorosłych. Co bardzo istotne, na https://www.tutors.liveznajdzie się nie tylko korepetytorów z języków obcych. Można znaleźć także osoby udzielające korepetycji z wielu przedmiotów ścisłych czy zawodowych, jak również udzielające szkoleń, które mogą pomóc zdobyć nowe kompetencje i wzbogacić swoje CV. Dzięki temu takie osoby mają większe szanse na znalezienie satysfakcjonującej i lepiej płatnej pracy.

Co ważne portal tutors.live gwarantuje pełną infrastrukturę techniczną dla osób udzielających korepetycji i szkoleń. Nie muszą oni zakładać własnych stron internetowych i mogą prowadzić swoje korepetycje dzięki infrastrukturze IT tutors.live. Zatem nie ponoszą dodatkowych kosztów, a mogą zarabiać na przekazywaniu swojej wiedzy i umiejętności. Polecamy portal zarówno osobom udzielającym korepetycji, jak i tych poszukujących korepetytorów i prowadzących szkolenia online.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%