Zamknij
REKLAMA

Dekoloryzacja u fryzjera

00:00, 24.10.2021 | materiały partnera

Nie zawsze jest tak, że efekty farbowania włosów przypadną nam do gustu. Czasem drogeryjna farba zawiedzie nas odcieniem, a innym zaś razem zaproponowany przez fryzjera odważny kolor nie pasuje jednak do naszego charakteru. Pragniemy wówczas, by efekt farbowania jak najszybciej zniknął z naszej głowy. W tym momencie wkracza propozycja wykonania zabiegu dekoloryzacji.

Czym jest dekoloryzacja włosów?

Zabieg ten polega na wyciągnięciu z wnętrza włosa wszelkich sztucznych barwników. Wykonywany jest przy użyciu rozjaśniacza lub dekoloryzatora, w zależności od wyjściowego koloru włosów i tego, który został nałożony. Dekoloryzacja jest bardzo skomplikowana i łatwo w niej o pomyłkę, szczególnie dotyczącą ilości substancji oczyszczającej. Jest także czynnością, która silnie oddziałuje na strukturę włosów, dlatego obarczony jest ryzykiem osłabienia kondycji naszych pukli.

Dekoloryzacja – jak wygląda?

Z opisu wydawać by się mogło, że zabieg ten jest bajecznie prosty. Nakładamy odpowiednią ilość specyfiku, czekamy odpowiednią ilość czasu i „po problemie”. Niestety, nie jest to takie łatwe. Barwnik nie jest bowiem usuwany ze struktury włosa. Dekoloryzacja polega na pozbawieniu go swojej barwy. Proces ten działa stopniowo. Dajmy na to z czerwieni do jasnego blondu, przechodzimy najpierw przez pomarańcze, a później przez żółcie. Specjalista musi więc bardzo uważnie włosy i w odpowiednim momencie przerwać cały proces.

Dlaczego warto wykonać dekoloryzację u fryzjera?

Ze względu na stopień skomplikowania zabiegu, warto przeprowadzić go u prawdziwego specjalisty fryzjerstwa. Dekoloryzacja wymaga bowiem wprawy, ogromnej wiedzy, a także doświadczenia, by nie tylko uzyskać pożądany na głowie kolor, ale także zadbać o optymalną kondycję włosów. Dokładnie z tych względów nie zaleca się, by zabieg wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym. Nikt jednak nie wspomina, że wybór fryzjera jest równie ważny.

Jak wybrać właściwego fryzjera?

Na rynku jest wiele salonów fryzjerskich, ale przecież nie w każdym pracują najlepsi. Jak ich odnaleźć? Skorzystaj z wyszukiwarki Orłów Fryzjerstwa. Wystarczy na stronie www.orlyfryzjerstwa.pl/cities wybrać miejscowość, w której chcemy skorzystać z usług fryzjerskich i sprawdzić jeden z wymienionych na liście salonów. Wszystkie zakłady, które znajdują się w rankingu, mogą pochwalić się najwyższymi ocenami od internautów. Tak dokonany wybór na pewno będzie trafiony!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%