Zamknij

Projekt domu taniego w budowie - na jakie kryteria zwrócić uwagę?

08:57, 24.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:59, 24.01.2022

Rosnące ceny materiałów budowlanych, inflacja oraz wysokie koszty życia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na dom tani w budowie. Ważne jest zwrócenie uwagi na takie kryteria jak dach, liczba pięter, a także piwnica oraz metraż. Okazuje się, że rezygnując z pewnych rzeczy, można zaoszczędzić nawet 40%.

Duży metraż nie zawsze jest potrzebny

Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić, jest metraż domu. Okazuje się, że współcześnie coraz więcej osób wybiera domy o mniejszym metrażu, a więc od 80 do 150 metrów kwadratowych. W ten sposób można sporo zaoszczędzić, ponieważ każdy dodatkowy metr kwadratowy oznacza zwykle dodatkowy koszt około 3 tysięcy złotych. Warto więc przemyśleć swoje potrzeby i zrezygnować ze zbyt dużego metrażu. Sprawdź projekty domów tanich w budowie na stronie DomoweKlimaty.pl

Dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym

Kolejnym ważnym aspektem jest kwestia pięter domu. Zdecydowanie najlepiej, pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym, sprawdzają się domy z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym. Warto zaznaczyć, że poddasze można urządzić dopiero po pewnym czasie, po odłożeniu pieniędzy. 

Minimalizm i energooszczędność w cenie 

Dom minimalistyczny jest zwykle tańszy niż elegancki, w stylu dworkowym. Spore znaczenie ma także energooszczędność, a więc zadbanie o funkcjonalne rozwiązanie zmniejszające koszty. W kontekście energooszczędności znaczenie ma także odpowiednia izolacja termiczna  oraz dobre usytuowanie budynku, pod względem stron świata.  Więcej na temat energooszczędnych rozwiązań znajdziesz na stronie k4design.pl

Rezygnacja z piwnicy i garażu 

Jednym z ważnych elementów, które podnoszą koszt domu, jest piwnica. Właśnie dlatego pojawia się ona bardzo rzadko we współczesnych domach. Piwnica zwiększa koszt budowy nieruchomości aż o 20%- 30%. Drugim takim elementem jest garaż, jednak oczywiście nie zawsze warto z niego rezygnować. Garaż sprawia, że samochód jest w lepszym stanie, a to z kolei obniża koszty napraw. Okazuje się, że tańszym rozwiązaniem jest garaż w bryle budynku, a nie ten wolnostojący. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%