Zamknij
REKLAMA

Wędkarze podsumowali ubiegły rok. Kto został najlepszym wędkarzem 2019?

07:25, 03.02.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Mistrz Koła nr 16 w Uniejowie Robert Gralka i pierwszy wicemistrz Witold Przytuła, który zdobył Grand Prix 2017 i 2018.

1 lutego 2020 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła PZW  nr 16 w Uniejowie. Podczas spotkania podsumowano ubiegły rok, wręczono Grand Prix koła, odznaczenia oraz przedstawiono plany na kolejne miesiące pracy. 

W uniejowskim kole wędkarskim zrzeszonych jest obecnie 420 wędkarzy, a w szkółce wędkarskiej dla dzieci i młodzieży, która działa przy Kole PZW  nr 16 w Uniejowie wędkowania uczy się trzynaście osób w wieku 6-16 lat. Jak można było usłyszeć podczas zebrania, kolejni chętni w szkółce oznaczają rosnące zainteresowanie wędkarstwem wśród najmłodszych. Biorą oni nie tylko udział w zajęciach organizowanych w szkółce, zawodach wędkarskich, ale również pracach porządkowych przy zbiorniku Kaczka w Człopach, gdzie na co dzień wędkują członkowie uniejowskiego koła.

Niestety wśród dorosłych wędkarzy- członków koła widać już mniejszy zapał do prac w czynie społecznym na rzecz koła. Jak można było usłyszeć podczas zebrania sprawozdawczego, w ubiegłym roku coraz mniejsza liczba wędkarzy angażowała się w prace porządkowe przy łowisku zlokalizowanym w Człopach. Na czyny społeczne stawiało się średnio 10 - 20 wędkarzy - mówił prezes koła Dariusz Adamiak.

Pomimo to w ubiegłym roku udało się przeprowadzić prace wycinkowe, naprawiono ogrodzenie oraz czyszczono zbiornik łowiska. Część z tych działań udało się zrealizować dzięki życzliwości i udostępnieniu terenów przez właścicieli działek, gdzie organizowane są turnieje. W 2019 roku zakupiono także namiot z logo koła, który jest wykorzystywany podczas organizacji zawodów i imprez wędkarskich, zakupiono siatkę ogrodzeniową do wykonania zastawki na zbiorniku, oznaczono stanowiska startowe, wykonano tarcicę na ogrodzenie nowo przejętych działek oraz zasadzono młode drzewka na terenie, gdzie odbywają się zawody wędkarskie.

W trakcie zebrania członkowie koła podsumowali działalność, w ramach której w 2019 roku koło wędkarskie dokonywało także zarybień wód. W ubiegłym roku zakupiono karpie (100 kg), szczupaki (50 kg) i liny (50 kg). 

Podczas zebrania wręczono także Grand Prix koła, czyli  puchar przechodni Mistrza Koła nr 16 w Uniejowie, który trafił do Roberta Gralki (5220 pkt.) . Pierwszym wicemistrzem został Witold Przytuła (4620 pkt.), który w poprzednich dwóch latach wygrywał Grand Prix, a drugim wicemistrzem Mirosław Leśniewski (3950 pkt.).

Tego dnia Albert Niedzwiecki otrzymał z rąk Jakuba  Kameduły - opiekuna uniejowskiego koła z Okręgu PZW w Koninie, medal za zasługi dla wędkarstwa konińskiego, które przyznał Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie.Z kolei Tomasz Bartosik otrzymał dyplom  w uznaniu zasług dla konińskiego wędkarstwa.

Na zdjęciu Jakub Kameduła i Albert Niedzwiecki.

Dyplomy uznania za całoroczną działalność na rzecz koła od Zarządu Koła PZW nr 16 w Uniejowie otrzymali z kolei: Mirosław Pietrzak, Mirosław Leśniewski Zbigniew Skowerańda, Sławomir Dudziński i Piotr Pająk. Dyplomy wręczali prezes koła Dariusz Adamiak, Jakub Kameduła z Okręgu PZW w Koninie oraz Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie i członek uniejowskiego koła.

Wędkarze przedstawili oficjalnie także harmonogram tegorocznych zawodów organizowanych przez koło. Dodatkowym punktem mają być zawody spinningowe na rzece Warcie, które zaplanowane zostały na 18 października. W 2020 roku uniejowscy miłośnicy wędkowania będą mieli okazję rywalizować, głównie na zbiorniku Kaczka w Człopach, w następujących terminach:

Wiosna 2020 - 19 kwietnia
III Drużynowe zawody wędkarskie - 10 maja
Turniej z okazji Dnia Dziecka - 6 czerwca
Turniej o Puchar Burmistrza - 27 czerwca
Turniej o Puchar Prezesa Koła - 22 sierpnia
IV Drużynowe zawody wędkarskie - 20 września
Jesień 2020 - 4 października
Zawody spinningowe na rzece Warcie - 18 października (min. 10 zgłoszonych zawodników).
Turniej z okazji Święta Niepodległości- 8 listopada

W grudniu tego roku kończy się 4-letnia kadencja obecnego zarządu koła, stąd jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia planowane jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego wybrane zostaną nowe władze.


Pomimo,że w Kole Wędkarskim nr 16 w Uniejowie zrzeszonych jest ponad 400 wędkarzy w zebraniu sprawozdawczym wzięło udział niespełna 40 osób. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone