Zamknij
REKLAMA

Turniej wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Kto wygrał? [ZDJĘCIA]

14:55, 05.06.2021 | M.K
REKLAMA

W sobotę 5 czerwca 2021 r. na starorzeczu ,,KACZKA” w Człopach odbył się Turniej Wędkarski z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez Koło Wędkarskie nr 16 w Uniejowie. Młodzi wędkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W zawodach brali udział młodzi w wędkarze w wieku od 5 do 17 lat wraz z opiekunami. Zawody w kategorii 5-10 lat wygrała Weronika Maj, która złowiła ryby o łącznej wadze 2,08 kg. W kategorii 11-14 lat zawody wygrała Nina Bartosik, łowiąc ryby ważące 1,04.kg. W kategorii 15-17 lat wygrał Kacper Jaszczura, który złowił ryby o wadze 2,95 kg i jedocześnie łowiąc największą rybę zawodów - 41 centymetrowego leszcza.

W zmaganiach wzięło udział 33 zawodników, a wędkowanie rozpoczęło się rano po godzinie 10.  Młodzi wędkarze na walkę z wielką lub mniejszą rybą mieli dwie godziny.

Wędkarze łowiący na zbiorniku Kaczka w Człopach mają szansę na złowienie m.in. takich gatunków ryb jak leszcze, karpie, płocie, szczupaki, amury, czy sumy.

Nad młodymi wędkarzami czuwali opiekunowie, którzy zapewnili fachowe doradztwo, a w krytycznych sytuacjach jak zerwanie haczyka lub spławika pomagali ustawić sprzęt. Dzisiejsze dobre wyniki młodych zawodników to także zasługa szkółki wędkarskiej, która działa przy uniejowskim kole i prowadzona jest przez Tomasza Bartosika i Zbigniewa Kuglarza.

Współzawodnictwo sprawiło najmłodszym wiele radości, a na zakończenie odbyło się podsumowanie oraz wręczanie nagród dla zawodników ufundowanych przez koło oraz sponsorów: PPHU Matchpro z Pleszewa, Dariusza Drubkowskiego, Koma Marka Komajdy, Katarzynę Dzierbicką - Sklep Krecik z Poddębic, Romana Adamiaka, Mariusza Maja, Kamila Marczaka z Antik Centrum, Ryszarda Garasimowicza, Iwonę i Rafała Pietrzykowskich, Marcina Mosiagina z MarTools oraz Gminę Uniejów i Termy Uniejów.

Wyniki:

Kategoria 5-10 lat.

1. Weronika Maj.
2. Marcelina Szymczak.
3. Lena Perkowska.

 

Kategoria 11-14 lat.

1. Nina Bartosik
2. Kacper Sztybrych.
3. Julia Pietrzykowska.

 

Kategoria 15-17 lat.

1. Kacper Jaszczura.|
2. Witold Leśniewski.
3. Sebastian Galoch.

 

[FOTORELACJA]1144[/FOTORELACJA]

[ZT]3931[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%