Zamknij
REKLAMA

Wędkarze rywalizowali na rzece. Kto wygrał? [FOTO]

08:42, 04.10.2021 | M.K
Wędkarze z Uniejowa tym razem rywalizowali na rzece.
REKLAMA

Radomił Sztybrych wygrał Turniej Spinningowy na rzece Warcie organizowany w niedzielę 3 października 2021 roku przez Koło Wędkarskie nr 16 w Uniejowie. Zwycięzca złowił podczas zawodów 64-centymetrowego szczupaka.

Większość zawodów organizowanych przez uniejowskie koło wędkarskie to zawody spławikowe rozgrywane na zbiorniku Kaczka w Człopach. Tym razem wędkarze rywalizowali w Uniejowie podczas Turnieju spinningowego na rzece Warcie.

Spinning – metoda sportowego i amatorskiego połowu ryb przy użyciu wędki, kołowrotka i sztucznej przynęty polegająca na naprzemiennym zarzucaniu jej i ściąganiu za pomocą wędziska i kołowrotka. 

Sposób połowu ryb metodą spinningową jest w dużej mierze zależny od rodzaju przynęty, typu łowiska, gatunku poławianych ryb, prędkości nurtu, głębokości łowienia itd. Polega na naprzemiennym zarzucaniu i przyciąganiu przynęty do siebie za pomocą kołowrotka. 

Radomił Sztybrych

Największa ryba zawodów - szczupak złowiony przez zwycięzcę.

Niedzielne zawody wygrał Radomił Sztybrych łowiąc 64-centymetrowego szczupaka. Drugie miejsce zajął Piotr Kałużny, który złowił 21-centymetrowego okonia. W turnieju spinningowym udział wzięło 12 zawodników z Koła Wędkarskiego nr 16 w Uniejowie.

Wędkarze na turnieju spinningowym w Uniejowie

Wręczenie nagród i podsumowanie odbyło się w Klubie Nautilus. Wyróżnienia wręczyli Jakub  Kameduła - opiekun uniejowskiego koła z Okręgu PZW w Koninie, Dariusz Adamiak - prezes koła i Zbigniew Kuglarz - skarbnik koła.

Piotr Kałużny zajął drugie miejsce w zawodach.

[FOTORELACJA]1221[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%