Zamknij
REKLAMA

Tam szczepień nie będzie. Zbuntowany proboszcz pozostaje nieskruszony!

19:00, 01.08.2021 | D.W.
Skomentuj Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Akcja szczepień kontynuowana będzie teraz m.in. w kościołach. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich. Proboszcz jednej z parafii się na to nie zgodził. Dlaczego?

Ogólnopolskie media mówią o tym od kilku dni. Akcja szczepień zwolniła, więc gminy sięgają po różne środki, by zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Zwraca na to uwagę również rząd.

- Wiem, że niektórzy czekają na powrót z wakacji, na to co będzie pod koniec sierpnia. Otóż pod koniec sierpnia może niestety ta czwarta fala już nadejść. Nie czekajmy na nią, lepiej przystąpmy do zaszczepienia się, do programu szczepień

- mówił na ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Akcję szczepień planuje się przenieść więc także do kościołów. Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

- Na Mazowszu punkty szczepień w niedzielę otworzą się między innymi w parafiach rzymskokatolickich w Zbuczynie i Wiśniewie oraz w Łopacinie. Medycy czekać będą na kandydatów do szczepienia także w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie oraz w Staroźrebach, w kościele pw. św. Onufrego. W akcji szczepień uczestniczą także parafie w Gozdowie, w Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i Głowaczowie - dodają dziennikarze Wirtualnej Polski.

Okazuje się jednak, że tak nie będzie wszędzie. Jeden z księży w Gromnikach w powiecie tarnowskim nie zgodził się na szczepienie w jego parafii.

- Jak czytamy na portalu temi.pl, w związku z tym wyznaczony przez wojewodę małopolskiego, który nadzoruje akcję szczepień, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie, przeprowadzi ją w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury - kończą artykuł dziennikarze.

Ksiądz nie uzasadnił jednak, dlaczego się nie zgadza.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%