Zamknij
REKLAMA

Szlachetna paczka szuka lidera i wolontariuszy w Uniejowie

10:46, 09.09.2021 | M.K
Szlachetna paczka szuka lidera i wolontariuszy w Uniejowie
REKLAMA

Szlachetna Paczka szuka lidera i wolontariuszy w Uniejowie W całej Polsce trwa kampania poszukiwania wolontariuszy i lidera. Na terenie kraju potrzebnych jest jeszcze około 9000 SuperW oraz 200 liderów, którego brakuje również na terenie gminy Uniejów.

Szlachetna Paczka to jedno z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W Szlachetnej Paczce dzięki mądrej pomocy rokrocznie dedykowane wsparcie – w postaci paczek, ale również spotkań i nawiązywanych relacji oraz poczucia, że są dla kogoś ważni – otrzymują tysiące rodzin i osób samotnych.

Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 21 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 420 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 51 milionów złotych. Aby mądra pomoc mogła trafić do potrzebujących rodzin po raz drugi w gminie Uniejów, niezbędne jest zrekrutowanie lidera rejonu oraz wolontariuszy do końca września.

[ZT]3135[/ZT]

Wejdź na www.superw.pl, wyślij zgłoszenie i zostań SuperW już dzisiaj! Liderka i Lider zespołu Wolontariuszy Szlachetnej Paczki dzięki swojemu zaangażowaniu przywracają najbardziej potrzebującym nadzieję i godność. Są impulsem do zmiany życia. Razem ze swoim zespołem docierają z pomocą do tych, którzy często są zbyt samotni i bezradni, by poradzić sobie z biedą czy wykluczeniem.

Wolontariusze pomagają m. in. samotnym seniorom, żyjącym w skrajnej biedzie oraz doświadczonym przez los i skutki pandemii. Wolontariusze Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę.

SuperW utrzymują z nimi kontakt również po przekazaniu dedykowanej pomocy w trakcie Weekendu Cudów, wspierają i motywują w drodze do wyjścia z trudnej sytuacji. Nad wszystkim czuwają Liderzy Paczki, czyli wolontariusze, którzy koordynują pracę z rodzinami w poszczególnych rejonach programu, zarządzają pracą wolontariuszy, reprezentują Szlachetną Paczkę w rejonie oraz organizują w nim weekend Cudów.

Aby zostać liderem, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat, w przypadku wolontariusza wystarczy mieć 16 lat oraz pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Do wolontariatu można zgłosić się poprzez wypełnienie krótkiego formularz na stronie www.superw.pl, następnie odbyć rozmowę z osobą koordynującą projektem oraz przejść wdrożenie w postaci szkolenia online.

Wolontariat to nie tylko pomoc potrzebującym , lecz również budowa siebie samego. Poprzez udział w mądrej pomocy, wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się: zarządzania projektami i ludźmi, planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – właściwego komunikowania oraz umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem.

Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych. W gminie Uniejów Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Dzięki Tobie może zmienić się życie osób w potrzebie oraz Twoja lokalna społeczność. Wejdź na www.superw.pl, wyślij zgłoszenie i zostań SuperW.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%