Zamknij
REKLAMA

Z nożem w ręku rzucił się na ochroniarza! Wszystko przez to, że...

09:05, 12.01.2022 | Źródło: Policja
Skomentuj Fot. Śródmieście Policja Waw
REKLAMA

40-latek z nożem kuchennym w ręku rzucił się na pracownika ochrony jednego z klubów nocnych. To miał być odwet za to, że chwilę wcześniej wyrzucono go z lokalu.

Rzucił się na swoją ofiarę, zadał dwie rany kłute w okolicy szyi i obojczyka, a później uciekł. Do takich scen doszło w październiku ubiegłego roku w Warszawie. Ochroniarz przeżył, ale z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 

- Z ustaleń wynika, że feralnej nocy 40-latek został wyrzucony z lokalu przez ochroniarzy za to, że źle się zachowywał. To miał być odwet na ochroniarzu - tłumaczą policjanci z Warszawy-Śródmieścia.

Wyjaśnieniem tego, co się stało, a przede wszystkim ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz wydziału prewencji. Trwało to około trzech miesięcy, ale sprawca ataku jest już w rękach stróżów prawa.

- Dzięki ich zaangażowaniu, wielogodzinnym analizom nagrań z ponad 20 kamer monitoringu, pracy operacyjnej wielu policjantów, doskonałemu rozpoznaniu w lokalnym środowisku przestępczym oraz ścisłej współpracy na każdym etapie prowadzonego śledztwa z prokuraturą rejonową dla Warszawy Śródmieścia Północ, 40-latek podejrzany o to przestępstwo został zatrzymany - informuje policja. 

W trakcie zatrzymania policja dokonała przeszukania lokalu, który podejrzany wynajmował.

Funkcjonariusze zaleźli tam narkotyki, elektroniczną wagę służącą do ich porcjowania oraz pieniądze i telefony komórkowe mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia.

40-latek usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania narkotyków, za co grozi mu teraz nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia Północ prowadzącej śledztwo w tej sprawie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

(Źródło: Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%