Chęć powrotu do formy sprzed ciąży podyktowana jest względami zdrowotnymi i potrzebą dobrego samopoczucia. Są sposoby, które pozwolą szybciej osiągnąć zamierzony efekt.
Po okresie połogu, który jest najbardziej newralgicznym momentem dla młodej mamy, warto zadbać o wszystkie badania. Pomogą one wykazać czy na przykład w normie są hormony tarczycy lub też czy zdarzająca się w ciąży anemia uspokoiła się. Dbałość o zdrowie jest w tym miejscu punktem wyjścia do podjęcia działań mających na celu utratę wagi. Jeśli bowiem okaże się, że niewłaściwy jest poziom hormonów w organizmie może być to najlepsze tłumaczenie problemów z utratą niechcianych kilogramów. Wtedy też warto udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednie leczenie lub zleci dalszą diagnostykę.
Świetnym sposobem na utratę wagi po ciąży jest karmienie piersią. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, stanowi ono bardzo duży wysiłek dla organizmu i pozwala spalić naprawdę dużo kalorii. Dlatego też wiele mam, które karmią własnym mlekiem zauważa ubytek wagi, nawet jeżeli nie podejmują one wielu innych działań zmierzających do powrotu do formy fizycznej. Żeby karmienie faktycznie miało taki skutek, należy zadbać o odpowiedni bilans kaloryczny w ciągu dnia. Mama karmiąca potrzebuje około 500 kalorii dziennie więcej niż mama, która nie karmi piersią. Warto o tym pamiętać i w swojej zbilansowanej diecie uwzględniać posiłki w taki sposób, aby też nie przejadać się.
Dla utraty wagi po ciąży istotne znaczenie ma odpowiednia dieta. Warto tu wspomnieć, że nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej. Właściwie jedyne produkty, których należy unikać to te, na które u dziecka stwierdzono alergię pokarmową lub nietolerancję. Dieta młodej mamy powinna być zbilansowana i obfitować w posiłki pełne składników odżywczych. Warto porzucić jedzenie wysoce przetworzone, produkty z dużą ilością cukru czy konserwantów, nawet jeżeli nie karmi się maluszka piersią. Chodzi też przecież o to, aby mama, która podejmuje bardzo duży wysiłek opiekując się swoim dzieckiem była zaopiekowana i zdrowa.
Warto rozważyć podjęcie krótkoterminowej diety sokowej, należy to jednak przedyskutować ze swoim lekarzem, ponieważ tego typu detox może nie być polecany w okresie laktacji. Nie ma natomiast przeszkód, aby zastosować go po zakończonym karmieniu piersią, czy jeżeli maluszek jest odżywiany mlekiem modyfikowanym. Dieta sokowa pozwala oczyścić organizm z niepotrzebnych mu substancji, dostarczyć mu wartościowych mikroelementów i składników i aktywnie wspiera utratę wagi. Można też ten produkt zastosować jako naturalną, fantastyczną suplementację. Na przykład dwie butelki dziennie soków Nuja pozwalają uzupełnić zbilansowaną dietę, dostarczyć mamie niezbędnych witamin w znacznie zdrowszej formie niż w tabletkach. Bogactwo smaków sprawi, że będzie to dodatek, po który chętnie sięgniemy, choćby w biegu, mając dużo obowiązków związanych z maleństwem.
Więcej o dietach sokowych przeczytać można pod linkiem https://www.nuja.pl/blog/119_jak-szybko-schudnac-6-sprawdzonych-sposobow.
Niektórym kobietom trudno będzie zrzucić wagę bez podejmowania aktywności fizycznej. Młode mamy wiedzą jak trudno jest też znaleźć na nią czas, dlatego warto wybierać takie formy, które pozwalają zadbać o siebie chociaż przez kilkanaście minut dziennie. Dobrym pomysłem może być na przykład bieganie z wózkiem. Na rynku dostępne są też chusty, które pozwalają przytulić maluszka do siebie podczas uprawiania jogi lub pilatesu. Tego rodzaju aktywność fizyczna jest korzystna dla obojga – mamy i dziecka. Mamie pozwala zadbać o formę, dziecku daje bliskość.
Myśląc o powrocie do formy sprzed ciąży warto pamiętać przede wszystkim o tym, że ciało wykonało niesamowity wysiłek w ciągu 9 miesięcy ciąży oraz porodu. Połóg również nie jest łatwym czasem dla organizmu, dlatego też warto dać sobie przede wszystkim czas i nie narzucać presji.