Zamknij
REKLAMA

Rycerze w Uniejowie. Tak wyglądał XIV turniej rycerski [ZDJĘCIA]

11:04, 02.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Już od kilku lat atrakcją uniejowskich turniejów są pokazy sokolników z czeskiej grupy "VANCOS".

W sobotę i niedzielę okolice zamku w Uniejowie opanowali uczestnicy XIV Turnieju Rycerskiego. Podczas dwóch dni imprezy, przygotowano pokazy konne, walk rycerskich oraz konkursy i zabawy dla publiczności.

Tegoroczny turniej rycerski nawiązywał tematycznie do tegorocznych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.  Również w tej konwencji rozegrana została gra miejska, która przyciągnęła kilkudziesięciu chętnych. Na terenie przy uniejowskim zamku można było obejrzeć pokazy konne prezentujące historię ułanów oraz formacje wojskowe, z różnych okresów historycznych. W sobotę turniej jak zwykle zakończył wieczorny przemarsz z pochodniami i pokaz tańca z ogniem.


Na zdj. ,,Dworzanie".


Na zdj. Podczas turnieju można zobaczyć jak wytwarzane są gliniane naczynia.


Na zdj. Turniej łuczniczy rozgrywany był za zamkiem w parku.

Już od kilku lat atrakcją uniejowskich turniejów są pokazy sokolników z czeskiej grupy "VANCOS", która przygotowuje ciekawe spektakle, do których udziału zaprasza widownię. Również w tym roku nie zabrakło sokołów, sów i innego dzikiego ptactwa, które można było zobaczyć z bliska.

Podczas turnieju prezentowała się także lokalna grupa tańca dawnego "Dworzanie", twórcy rękodzieła oraz przygotowano liczne stragany z pamiątkami.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone