Zamknij
REKLAMA

Ruszyła akcja dla Julitki z Uniejowa. Na Facebooku powstała specjalna grupa z licytacjami

12:21, 29.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na facebooku powstała specjalna grupa Pomóżmy Julitce, na której można wziąć udział w licytacjach ciekawych przedmiotów, ale również pomóc tworząc własną aukcję.

W Internecie ruszyła akcja, podczas której zbierane są środki finansowe na leczenie Julitki Kowalskiej z Uniejowa. Na facebooku powstała specjalna grupa ,,Pomóżmy Julitce!", gdzie na licytację wystawiać można nie tylko przedmioty, ale również vouchery, usługi czy gadżety. Środki zgromadzone w ten sposób trafią na konto fundacji, która ma pod swoją opieką małą uniejowiankę.

U niespełna 5-letniej Julitki w dniu 9 sierpnia 2017 r. zdiagnozowano nowotwór złośliwy lewej nerki - guza Wilmsa wraz z przerzutami do płuc. W dniu 26 września 2017 r. miała wykonaną operację polegającą na wycięciu guza nerki lewej z nerką oraz z zakrzepem w żyle czczej dolnej. Następnie w dniu 9 listopada 2017 r. miała wykonany zabieg usunięcia przerzutów w płucu prawym. W lutym 2018 r. pojawił się przerzut na wątrobie. W chwili obecnej Julitkę czeka długie leczenie - intensywna chemioterapia, która ma zwalczyć przerzuty.

Stąd prośba o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogą pomóc dziewczynce w powrocie do zdrowia. Na facebooku powstała specjalna grupa ,,Pomóżmy Julitce!", gdzie wystawiane są do licytacji przedmioty. Po wygranej licytacji należy dokonać przelewu na wskazane na grupie konto i i postępować wg zamieszczonych tam wskazówek. Ważne, że wziąć udział w licytacjach oraz wystawić przekazane przez siebie przedmioty i usługi może każdy użytkownik Facebooka, który przyłączy się do grupy. W podobnych aukcjach ogromną kwotę około 160 tysięcy złotych udało się zebrać dla Julianka Komajdy, o którym pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. CZYTAJ

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca, którzy zaangażowali się w internetową licytację dla Julitki - mówią Marta Pajor i Sylwia Wrąbel, założycielki grupy na Facebook. Obie panie już w maju aktywnie uczestniczyły w zbiórkach środków na leczenie dziewczynki, między innymi podczas ,,Rockowej majówki na polanie".

Tego typu akcje mają szeroki zasięg, a dzięki upowszechnianiu informacji na stronach internetowych oraz Facebooku, docierają do ludzi w całej Polsce, ale i za granicą. Pomagać można zarówno wystawiając przedmioty, licytując, ale również upowszechniając dalej informację o zbiórce. W momencie pisania tego artykułu grupa ma już ponad półtora tysiąca członków, a ilość osób wciąż rośnie. 

     

     

 

źródło: facebook.com

Wśród rzeczy, które można wylicytować znalazły się już m.in. piłka z autografami piłkarzy Legii Warszawy, koszulka z autografem lekkoatlety Roberta Urbanka, vouchery na makijaż czy weekendowy pobyt z noclegiem w Uniejowie. Można także stać się posiadaczem rękawic bokserskich z autografem, przekazanych przez Artura Szpilkę.

Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc zapraszamy na stronę akcji na FB - https://www.facebook.com/groups/2138710756388328/about/

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone