fot. Michał Kubacki/uniejow.net.pl
27 maja 2026 roku zakończył się Mundial Uniejów 2026. V Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji wygrały drużyny Komendy Głównej Policji (kobiety) oraz 16. Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie (mężczyźni).
Mundial Uniejów 2026. Mundurowi z całej Polski rywalizowali w memoriale
::photoreport{"type":"see-button","item":"2636"}
25-27 maja 2026 r. na kompleksie boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka odbywał się Mundial Uniejów 2026. V Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji to memoriał poświęcony trzem tragicznie poległym na służbie funkcjonariuszom, który co roku organizowany jest w Uniejowie przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, przy współpracy z Urząd Miasta w Uniejowie.
Na murawie przez dwa dni rywalizowało dziesięć drużyn kobiecych i dwadzieścia męskich, reprezentujących służby mundurowe z całej Polski. W środę rozegrano finały turnieju. W finale drużyna mężczyzn z 6. Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie wygrała z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi 1:0. Wśród kobiet najlepsze były piłkarki Komendy Głównej Policji, które wygrały z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu 2:1.


Wyniki:
Kobiety: 1 miejsce: Komenda Główna Policji, 2 miejsce: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, 3 miejsce: Komenda Stołeczna Policji.
Mężczyźni: 1 miejsce: 16. Dywizja Zmechanizowana w Olsztynie ; 2 miejsce: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi; 3 miejsce: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach


W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział m.in. nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, Agnieszka Ryś - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Piotr Kozłowski - wicestarosta poddębicki, mł. insp. Krzysztof Balcer – Przewodniczący ZW NSZZP woj. łódzkiego oraz Aneta Kulesz - wdowa po tragicznie zmarłym mł. asp. Bartłomieju Kuleszy.

::news{"type":"see-also","item":"19095"}

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji upamiętnia tragicznie zmarłych funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu policji. Mł. asp. Wiktor Będkowski, mł. asp. Bartłomiej Kulesza oraz asp. Andrzej Werstak zginęli w tragicznych okolicznościach w 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Trzej policjanci przyjechali do zakładu karnego po aresztowanego. Mieli dowieźć go na przesłuchanie w prokuraturze. W pewnym momencie, kiedy byli na dziedzińcu ZK, strażnik więzienny nagle odbezpieczył broń i zaczął strzelać. Na służbie zginęło trzech policjantów.
Fotorelacja pod artykułem.
::photoreport{"type":"see-button","item":"2636"}
Michał Kubacki [email protected]