Zamknij
REKLAMA

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon w Uniejowie [ZDJĘCIA]

07:33, 09.06.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon odbyły się 8 czerwca 2019 roku w Uniejowie. Najszybsza okazała się para, która na zawody przyjechała specjalnie z Finlandii. 

Katja Kovanen i Taisto Miettinen z Finlandii (czas 1:04:39)  wygrali Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon, które odbyły się 8 czerwca 2019 roku w Uniejowie. W organizowanych po raz pierwszy w Uniejowie zawodach udział wzięły trzy pary, które musiały pokonać ponad 250-metrową trasę z mokrymi i suchymi przeszkodami.


Katja Kovanen i Taisto Miettinen - zwycięzcy Pierwszych Otwartych Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon w Uniejowie.

Jednym z zawodników biegnących we wczorajszych zawodach był Artur Świstek, który w ubiegłym roku wygrał pierwsze polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon w Finlandii, organizowane w Uniejowie. W Sonkajärvi w 2018 roku para Artur Świstek i Marta Kozanecka zajęła trzecie miejsce. Wczoraj Aleksandra Błaszczyk i Artur Świstek zajęli drugie miejsce (1:27:39). Trzecie miejsce i nagrodę za najzabawniejszy strój otrzymali Monika Wielec i Piotr Wielec (1:52:37).


Trzecie miejsce i nagrodę za najzabawniejszy strój otrzymali Monika Wielec i Piotr Wielec.

[ZT]2079[/ZT]


Aleksandra Błaszczyk i Artur Świstek zajęli drugie miejsce.

Wszystkie pary biegły w tzw. „uchwycie estońskim”, w którym kobieta zwisa głową w dół na plecach mężczyzny i trzyma go za kark skrzyżowanymi nogami.  

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody finansowe, a para z najlepszym czasem otrzymała prawo do startu w Mistrzostwach Świata w Finlandii. Dodatkowo parze, która wystąpiła w wyjątkowym stroju, przyznano nagrodę specjalną za najzabawniejszy strój.

Uniejów otrzymał prawa do organizacji zawodów na podstawie porozumienia z władzami Sonkajärvi, gdzie co roku odbywają się „Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żon". Podczas sobotnich zawodów w Uniejowie obecny był pomysłodawca fińskich mistrzostw w noszeniu żon - Eero Pitkänen (zdjęcie poniżej).

 


Organizatorami biegu byli : Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”, Urząd Miasta w Uniejowie, a koordynatorem współpracy fińsko-polskiej – Wojciech Kaca. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA