Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon odbyły się 8 czerwca 2019 roku w Uniejowie. Najszybsza okazała się para, która na zawody przyjechała specjalnie z Finlandii.
Katja Kovanen i Taisto Miettinen z Finlandii (czas 1:04:39) wygrali Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon, które odbyły się 8 czerwca 2019 roku w Uniejowie. W organizowanych po raz pierwszy w Uniejowie zawodach udział wzięły trzy pary, które musiały pokonać ponad 250-metrową trasę z mokrymi i suchymi przeszkodami.
Katja Kovanen i Taisto Miettinen - zwycięzcy Pierwszych Otwartych Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon w Uniejowie.
Jednym z zawodników biegnących we wczorajszych zawodach był Artur Świstek, który w ubiegłym roku wygrał pierwsze polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon w Finlandii, organizowane w Uniejowie. W Sonkajärvi w 2018 roku para Artur Świstek i Marta Kozanecka zajęła trzecie miejsce. Wczoraj Aleksandra Błaszczyk i Artur Świstek zajęli drugie miejsce (1:27:39). Trzecie miejsce i nagrodę za najzabawniejszy strój otrzymali Monika Wielec i Piotr Wielec (1:52:37).
Trzecie miejsce i nagrodę za najzabawniejszy strój otrzymali Monika Wielec i Piotr Wielec.
[ZT]2079[/ZT]
Aleksandra Błaszczyk i Artur Świstek zajęli drugie miejsce.
Wszystkie pary biegły w tzw. „uchwycie estońskim”, w którym kobieta zwisa głową w dół na plecach mężczyzny i trzyma go za kark skrzyżowanymi nogami.
Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody finansowe, a para z najlepszym czasem otrzymała prawo do startu w Mistrzostwach Świata w Finlandii. Dodatkowo parze, która wystąpiła w wyjątkowym stroju, przyznano nagrodę specjalną za najzabawniejszy strój.
Uniejów otrzymał prawa do organizacji zawodów na podstawie porozumienia z władzami Sonkajärvi, gdzie co roku odbywają się „Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żon". Podczas sobotnich zawodów w Uniejowie obecny był pomysłodawca fińskich mistrzostw w noszeniu żon - Eero Pitkänen (zdjęcie poniżej).
Organizatorami biegu byli : Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”, Urząd Miasta w Uniejowie, a koordynatorem współpracy fińsko-polskiej – Wojciech Kaca.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu uniejow.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz