Zamknij
REKLAMA

XV Wielki Turniej Rycerski. Dwa dni atrakcji w Uniejowie

09:35, 07.07.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Po raz pierwszy w tym roku w Uniejowie można zobaczyć widowisko ,,Igraszki z katem", czyli prezentację rzemiosła katowskiego.

Wczoraj w Uniejowie rozpoczął się XV Wielki Turniej Rycerski. Także dzisiaj, tj. w niedzielę 7 lipca 2019 roku u stóp Zamku w Uniejowie można poczuć klimat dawnych wieków. Na wszystkich czekają pokazy sokolników, walki rycerskie oraz stragany z pamiątkami i rękodziełem.

Po raz pierwszy w tym roku w Uniejowie można zobaczyć widowisko ,,Igraszki z katem", czyli prezentację rzemiosła katowskiego. Widzowie mogą na własne oczy przekonać się jak wyglądały narzędzia, których używali w dawnych wiekach kaci.

Wśród atrakcji, które czekają na widzów drugiego dnia turnieju będą m.in. pokazy walk rycerskich, pokazy konne w wykonaniu ,,Xsiążęcej Drużyny", występy sokolników z czeskiej grupy VANCOS, warsztaty rzemiosła dawnego, pokazy tańca dawnego oraz obozowisko grupy rekonstruktorów Karbala. W niedzielę na Turniej Rycerski zapraszamy w godz. 12-18.

Na zakończenie pierwszego turniejowego dnia uczestnicy przeszli w wieczornym marszu z pochodniami do uniejowskiej kolegiaty, gdzie można podziwiać kwietne dekoracje z 1600 lilii. To wszystko w ramach  ,,IX Festiwalu Królestwa Lilii”, o którym można przeczytać w linku poniżej.

[ZT]2170[/ZT]

 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JaaaJaaa

1 0

Sokolnicy są rewelacyjni!!!! 13:47, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onaona

0 0

uwielbiam. Czech prowadzący imprezy jest megazabawny. Co roku jeżdzę specjalnie na pokazy sokolnicze. Niby to samo, ale coś zawsze nowego pokażą. 08:25, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone