Zamknij
REKLAMA

Tak wygląda nowa kładka w Uniejowie [ZDJĘCIA]

08:40, 12.07.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. www.uniejow.net.pl

Pomiędzy budowanym Aparthotelem i kompleksem termalno-basenowym powstała nowa kładka, która zapewnić ma bezpośrednią komunikację pomiędzy obiektami. Pomysł na kładkę zrodził się już w 2010 roku, kiedy w tym miejscu miał powstać szpital uzdrowiskowy.

Budowa kładki jest jednym z etapów inwestycji pn.: „Uzbrojenie wydzielonych terenów aktywizacji gospodarczej w Gminie Uniejów”, której głównym założeniem była budowa ronda przy wjeździe do Aparthotelu oraz budowa drogi wewnętrznej ul. Towarzystwa Przyjaciół Uniejów.

[ZT]2164[/ZT]

Drewniana kładka ma zapewnić bezpośrednią komunikację pieszych pomiędzy Termami oraz Aparthotelem, którego otwarcie zapalnowano na sierpień bieżącego roku. Zbudowana została z myślą również o osobach niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, stąd oddzielny podjazd. 

Pomysł na powstanie w tym miejscu kładki dla pieszych burmistrz Uniejowa - Józef Kaczmarek miał już w 2010 roku, kiedy to planowane było powstanie w tej lokalizacji szpitala uzdrowiskowego (przy współpracy z jedną z uczelni medycznych). Do realizacji planów nie doszło, jednak idea powstania kładki została zrealizowana przez uniejowski samorząd w tym roku.

Realizację budowy kładki prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Poddębicach, które realizuje także budowę ronda oraz drogi wewnętrznej przy nowo budowanym hotelu. Wygrało ono przetarg na realizację inwestycji, wyceniając ją na kwotę 10.425.853,00 zł. 6,5 mln zł z tej kwoty to wkład własny gminy, której udało się uzyskać także dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


Nową kładką dostaniemy się także do wejścia na ścieżkę dydaktyczną ZIELEŃ.

[ZT]2024[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone