Zamknij
REKLAMA

Wielki pożar w Uniejowie. Ruszyła akcja pomocy odbudowania Motoprzystani

08:58, 27.03.2020 | M.K
Skomentuj
Ogień błyskawicznie strawił budynek Motoprzystani Moto Banit w Uniejowie.
REKLAMA

Dziewięć jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł wczoraj, tj. 26 marca 2020 r. po godzinie 13.00 w jednym z budynków w Uniejowie. Doszczętnie spłonęła Przystań Motocyklowa Moto Banit. Już wieczorem przyjaciele Darka Banickiego - właściciela przystani, uruchomili internetową zrzutkę, na której chcą pomóc odbudować to miejsce.

"Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak spontanicznie zaangażowali się w pomoc i okazują wsparcie w tym trudnym momencie. Ciężko mi jeszcze uwierzyć w to, co się stało. Mogę obiecać, że się nie poddam i Moto Banit powstanie na nowo" - mówi Darek Banicki, właściciel przystani MotoBanit, która doszczętnie spłonęła wczoraj.

,,Moto Banit'' było nie tylko miejscem pracy dla Darka, ale również miejscem spotkań, zlotów i eventów miłośników motocykli z całej Polski. Darek kilka lat temu przeszedł poważny wypadek motocyklowy. Po walce o życie, a potem długim i intensywnym leczeniu oraz rehabilitacji postanowił spełnić swoje marzenie i stworzyć w Uniejowie miejsce przyjazne motocyklistom. I tak po wielu trudach powstała Przystań motocyklowa ,,MotoBanit".

Przystań ,,MotoBanit'', czyli miejsce przyjazne motocyklom to połączenie samoobsługowego warsztatu, sklepu z częściami i akcesoriami do motocykli, punktu gastronomicznego i pola namiotowego, które postało w 2018 roku. W tym czasie było to miejsce spotkań motocyklistów z całej Polski, organizowano otwarcia i zakończenia sezonu motocyklowego w Uniejowie oraz widowiskowe parady motocykli.

[ZT]2225[/ZT]

Niestety  los zadał Darkowi kolejny cios, przystań spaliła się doszczętnie wraz z motocyklami, warsztatem i długo budowanym zapleczem dla motocyklistów. Błyskawicznie na tragedię zareagowali przyjaciele uniejowianina organizując w Internecie zbiórkę na portalu zrzutka.pl (zobacz i pomóż).

Prosimy wszystkich znajomych, życzliwych, motocyklistów i ludzi dobrej woli o wpłatę. Darek nie zostawimy Cię samego. Proszę o wpłatę każdej kwoty, nawet złotówka ma znaczenie! Dziękujemy! - czytamy na stronie zrzutka.pl

W niespełna kilkanaście godzin udało się zebrać blisko sześć tysięcy złotych z planowanych stu tysięcy. Zbórka potrwa 30 dni. To bardzo duża pomoc, mimo, że straty, które poniesiono w wyniku pożaru mogą wynieść nawet 300-400 tysięcy złotych. 

Całkowicie spłonął budynek, gdzie znajdował się sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi oraz znajdowało się ponad 20 motocykli.  Prawdopodobną przyczyną pożaru bylo zwarcie jednego z urządzeń elektrycznych. Pożar błyskawicznie się rozprzestrzenił i strawił cały budynek. Jak mówi Darek Banicki jeszcze dzisiaj planowane jest wielkie sprzątanie. 

Wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc odsyłamy na stronę zrzutka.pl , gdzie można wpłacić dowoną kwotę na pomoc w odbudowie niezwykłego miejsca, jakim była i mamy nadzieję znowu będzie Przystań Motocyklowa ,,MotoBanit". Jak pokazują tego typu akcje, nawet najmniejsze kwoty wpłacane przez wiele osób mogą przynieść rezultat i pomóc. 

[ZT]2657[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

gośćgość

17 1

Darek,nie poddawaj się,masz w sobie wielką siłę,podniesiesz się!!!!Jesteśmy z Tobą!!! 10:14, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BSBS

7 1

Pozdrawiam pana Darka - wespre tez ciebie, ale nie wrzytka bo tam duze koszty prowizji / az 10 %/ - trzymaj sie dzielnie - dawny mieszkaniec Uniejowa 11:42, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


YyYy

0 0

Serio? 🤦‍♀️ 14:34, 27.03.2020


........

2 0

Nie wiem jak tacy zawistni ludzie jak ty mogą chodzić po ziemi. Ciekawe czy gdybyś ty tyle przeszedł czy byś się w ogóle z tego podniósł. Darek ma wsparcie i to Cię boli? 14:42, 27.03.2020


......

0 1

Racja, Darek szuka naiwnych, a ludzie niestety są naiwni. Wczoraj wieczorem pod Polo chodził zadowolony z pasierbem i się śmiali. Naprawdę pieniądze można lepuej wykorzystać niż nabijać Darkowi sakwę. Już lepiej na chore dzieci, czy bezdomne psy. 14:59, 27.03.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UnwUnw

4 0

Coś chyba z tym pożarem jest nie tak 🤔🤔🤔 15:05, 29.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WoowWoow

2 1

A co ma być nie tak? Co miał z głodu umrzeć? Przez koronawirusa sezonu motocyklowego nie będzie. Pies z kulawą nogą by nie wstąpił. Miał tak czekać z założonymi rękami? 20:35, 29.03.2020


UnwUnw

3 0

Fajny i szybki pomysł na biznes 😄 23:10, 29.03.2020


REKLAMA
REKLAMA