Zamknij
REKLAMA

Uniejów stawia na aktywność. Ma powstać skatepark, place zabaw i pump truck dla rowerzystów

16:24, 16.05.2022 | .
Uniejów stawia na aktywność. Miasto pozyskało 5 milionów z Polskiego Ładu na nową inwestycję.  Ma powstać m.in. skatepark, place zabaw i pump truck dla rowerzystów. Zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Uniejów pozyskał pięć milionów złotych dofinansowania na nowy projekt, w ramach którego powstać ma nowoczesne miejsce aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W ramach inwestycji planowana jest budowa m.in. skateparku, placów zabaw i pump trucku dla rowerzystów.

Uniejów stawia na aktywność. Miasto pozyskało 5 milionów z Polskiego Ładu na nową inwestycję.  

W ramach Polskiego Ładu na realizację projektu pn. ,,Zagospodarowanie turystyczne Uzdrowiska Uniejów poprzez budowę miejsca aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży'' urząd w Uniejowie pozyskał dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych. Planowana całkowita wartość zadania szacowana jest na około 5,5 mln złotych. 

Przedmiotem realizacji inwestycji jest stworzenie na około 15 ha obszarze przestrzeni aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Plany obejmują wybudowanie m.in. placów zabaw - zarówno stałych, jaki czasowych (tzw. dmuchanych), wodnych placów zabaw, skateparku, pump truck dla rowerzystów, labiryntów, linearia, kładki, parkingu, ogrodów wodnych i piaskowych.

Inwestycja według planów na zostać zlokalizowana w strefie uzdrowiskowej B, w której przebywanie jest szczególnie prozdrowotne ze względu na mikroklimat. Będzie ona jednocześnie uzupełnieniem istniejącej infrastruktury, zaś skierowanie jej do dzieci i młodzieży w celu zachęcenia jej do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest szczególnie ważna w obecnych czasach - informuje Urząd Miasta w Uniejowie.

Realizacja inwestycji miałaby potrwać do końca października 2024 roku.

[ZT]5579[/ZT]

[ZT]5685[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%