Zamknij
REKLAMA

Parafianie pożegnali księży w Uniejowie i Wilamowie [Zdjęcia]

08.47, 27.06.2022 .
W Wilamowie parafianie pożegnali ks. Bogusława Karasińskiego, który spędził w parafii 16 lat. Z kolei w Uniejowie po 6 latach odszedł wikariusz ks. Piotr Kasprzak.
REKLAMA

W niedzielę 26 czerwca 2022 roku parafianie z Uniejowa i Wilamowa pożegnali wikariusza i proboszcza ze swoich parafii. W związku z dekretami biskupa włocławskiego, od lipca w parafiach dekanatu nastąpią zmiany personalne wśród  księży.

Parafianie pożegnali księży w Uniejowie i Wilamowie [Zdjęcia]

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, z parafią pw. św. Floriana w Uniejowie pożegnał się dotychczasowy wikariusz - ks. Piotr Kasprzak, który został mianowany wikariuszem parafii Kikół. Z kolei w Wilamowie wieloletni proboszcz ks. Bogusław Karasiński  od 1 lipca przebywał będzie na urlopie zdrowotnym. Zgodnie z rozporządzaniem biskupa, wikariusze po 6 latach zmieniają miejsce posługi duszpasterskiej i są przenoszeni do innych parafii.

[FOTORELACJA]1383[/FOTORELACJA]
W niedzielę 26 czerwca 2022 roku parafianie podziękowali za wieloletnią posługę kapłańską wikariuszowi z Uniejowa i proboszczowi z Wilamowa. Podczas mszy świętych w parafiach złożono kwiaty i prezenty na ręce duszpasterzy, którzy opuszczają swoje dotychczasowe parafie.

Z parafią pw. św. Floriana w Uniejowie pożegnał się dotychczasowy wikariusz - ks. Piotr Kasprzak, który został mianowany wikariuszem parafii Kikół. W Uniejowie ks. Kasprzak spędził 6 lat. Jego miejsce zajmie ks. Jakub Kupiński z Boleszczyna będący wikariuszem par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie.

Za dar posługi kapłańskiej dziękował wikariuszowi  proboszcz, ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz.

Z kolei w Wilamowie od lipca administratorem parafii zostanie ks. Piotr Siołkowski, zastępując proboszcza ks. Bogusława Karasińskiego, który od 1 lipca przebywał będzie na urlopie zdrowotnym - poinformowała Kuria Diecezjalna we Włocławku. Swoją posługę w Wilamowie pełnił 16 lat.

[ZT]5951[/ZT]

[ZT]5954[/ZT]

[ZT]5961[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%