Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Uniejowa z absolutorium i wotum zaufania. Jak wyglądał budżet Gminy Uniejów w 2021 roku?

11:37, 29.06.2022 | .
Podczas 60. sesji Rady Miejskiej w Uniejowie, która odbyła się w środę 29 czerwca 2022 r. burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok. Radni byli jednogłośni w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium. 
REKLAMA

Podczas 60. sesji Rady Miejskiej w Uniejowie, która odbyła się w środę 29 czerwca 2022 r. burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok. Radni byli jednogłośni w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium. Ubiegłoroczny budżet zamknął się w kwocie ponad 70 milionów złotych.

Burmistrz Uniejowa z absolutorium i wotum zaufania. Jak wyglądał budżet Gminy Uniejów w 2021 roku?

[FOTORELACJA]1385[/FOTORELACJA]

Podczas sesji, która odbyła się 29 czerwca 2022 roku w sali OSP w Uniejowie, jednym z głównych punktów obrad było głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi za rok 2021. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie  burmistrza z wykonania budżetu i sprawozdanie finansowe za ubiegły rok oraz przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Radni przegłosowali również uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania.

Jak mówł Tomasz Wójcik - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, w trudnym 2021 roku gminie udało się nie tylko przetrwać, ale również rozwijać i inwestować:

,,Z samorządem związany jestem od dwudziestu lat i nie przypominam sobie roku, który byłby tak trudny, nie tylko dla Uniejowa, ale i innych miejscowości o charakterze turystycznym. Lockdown związany z pandemią  koronawirusa najsilniej odcisnął się na miejscowościach turystycznych. Zamknięcie obiektów sprawiło, że nie przyjeżdżali tutaj goście, a więc nie było tego, co jest kołem zamachowym gospodarki miejscowości uzdrowiskowych. A jednak w Uniejowie, w tym naprawdę trudnym czasie udało się nie tylko przetrwać, ale realizować dalsze inwestycje o charakterze prorozwojowym, mające na celu poprawę infrastruktury turystycznej, ale także poprawę dobrostanu jej mieszkańców" - mówił Tomasz Wójcik.

Podczas swojego sprawozdania z wykonania budżetu i sprawozdania finansowego za ubiegły rok burmistrz Kaczmarek wymieniał, że udało się zrealizować m.in. takie inwestycje jak inwestycje obejmujące ponad 20 km sieci wodnokanalizacyjnej, rozbudowę oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, inwestycje drogowe, rozpoczęcie budowy bulwarów nadwarciańskich i winnicy Bogumiła, rozpoczęcie budowy Centrum Spycimierskiego Bożego Ciała czy przebudowę targowiska miejskiego.

Jak można było usłyszeć podczas sesji Rady Miejskiej w Uniejowie, w ubiegłym roku wydatki budżetowe w gminie zrealizowane były na poziomie ponad 73 milionów złotych. Co istotne największy udział w strukturze wydatków ogółem zrealizowanych w 2021 r. stanowiły wydatki w działach Turystyka (ponad 12 milionów złotych) oraz Oświata i wychowanie (blisko 12 milionów złotych) oraz Rodzina (ponad 10 milionów złotych).

Na realizację inwestycji w budżecie gminy wydatkowano kwotę ponad 31 milionów złotych, a na wydatki bieżące ponad 42 miliony złotych. Dochody za rok 2021 wyniosły prawie 70 milionów złotych, a istotny udział w strukturze dochodów budżetu gminy stanowiły środki z dotacji.

Jak mówił podczas sesji burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek - wydatki na rozwój oferty turystycznej, uatrakcyjniającej walory Uniejowa wciąż będą stanowiły dużą część wydatków gminy. To w końcu coraz szersza oferta uzdrowiska termalnego i nowe atrakcje turystyczne przyciągają coraz więcej turystów oraz powodują, że ci, którzy przyjechali raz, wracają ponownie do Uniejowa.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%