Zamknij
REKLAMA

Uniejów. Do kolegiaty wprowadzono relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

12.22, 07.08.2022 .
Do uniejowskiej kolegiaty wprowadzono relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski. Fot.Michał Kubacki
REKLAMA

W Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie znajdują się relikwie kilku świętych - św. Bogumiła, św. Jana Pawła II, św. Floriana oraz relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto. W niedzielę 7 sierpnia 2022 roku Rycerze Kolumba wprowadzili do kolegiaty kolejne relikwie - błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Do uniejowskiej kolegiaty wprowadzone zostały relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski.
 

[FOTORELACJA]1401[/FOTORELACJA]

W relikwiarzu, który wprowadzono dzisiaj do uniejowskiego kościoła podczas mszy św., znajdują się relikwie pierwszego stopnia - włosy kardynała Stefana Wyszyńskiego, które sprowadzono do Uniejowa dzięki staraniom proboszcza parafii - ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza. Wprowadzenia dokonali Rycerze Kolumba w asyście cechów rzemieślniczych, z cechem młynarzy na czele. 

W uroczystości wzięli udział m.in. Rycerze Kolumba z Uniejowa, Włocławka i Sieradza. Rycerze Kolumba są obecnie największą międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn, zrzeszającą ponad 2 mln członków w kilkunastu państwach świata. W Polsce obecni są od 15 lat

W kościele można zobaczyć nowy obraz z wizerunkiem bł. Stefana Wyszyńskiego, którego autorem jest malarz Jan Skolimowski. Ściany świątyni ozdobią także nowe obrazy przedstawiające św. Bogumiła, które z kolei namalował Bartosz Skolimowski.

Kard. Stefan Wyszyński - prymas Polski został oficjalnie włączony przez papieża Franciszka do grona błogosławionych 12 września 2021 roku. Duchowny był prymasem Polski w latach 1948–1981, zwany Prymasem Tysiąclecia, określany niekiedy jako mąż stanu,  postrzegany jako obrońca praw człowieka, narodu i Kościoła.

[ZT]6201[/ZT]

W Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie znajdują się relikwie kilku świętych - św. Bogumiła, św. Jana Pawła II, św. Floriana oraz relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Dołączyły do nich dzisiaj relikwie bł. Kardynałą Wyszyńskiego.

Wszystkie relikwie znajdują się w uniejowskiej kolegiacie, która otwarta jest dla wiernych od godziny 6 do 18.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%