Zamknij
REKLAMA

XXI Piknik Sołtysów w Ostrowsku. Kto wygrał zmagania sołectw i zgarnął 2000 złotych ?[ZDJECIA]

18.20, 14.08.2022 .
REKLAMA

Pod hasłem ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch" odbył się dwudziesty pierwszy ,,Piknik sołtysów" w Ostrowsku, który wygrała drużyna z Pęgowa. Sołectwo zdobyło w nagrodę 2000 złotych ufundowanych przez burmistrza Uniejowa. 

XXI Piknik Sołtysów w Ostrowsku [ZDJECIA]
 

[FOTORELACJA]1407[/FOTORELACJA]

Już po raz dwudziesty pierwszy drużyny z sołectw gminy Uniejów rywalizowały 14 sierpnia 2022 roku o zwycięstwo i nagrody podczas ,,Pikniku Sołtysów", który odbył się w niedzielę w Ostrowsku.


W jury znaleźli się: Mirosław Madajski - zastępca burmistrza Uniejowa, Alicja Własny - radna miejska Uniejowie, Lucjan Łukasik - radny miejski w Uniejowie, Konrad Bączyk z UM w Uniejowie.


Po raz trzeci zmagania drużyn sołeckich z terenu gminy Uniejów odbywały się przy remizie strażackiej w Ostrowsku. W konkurencjach sportowo-zabawowych udział wzięło 6 drużyn, które rywalizowały w dziewięciu konkurencjach - m.in. plastycznej oraz na najwyższą babkę z piasku, bieg w worku czy żonglerki piłką.

Najlepsi okazali się zawodnicy z Pęgowa zdobywając pierwsze miejsce i 2000 złotych nagrody, którą ufundował burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek. Drugie miejsce zajęło sołectwo Felicjanów wygrywając 1500 złotych, a trzecie Czekaj, wygrywając 1000 zł. Pozostałe drużyny otrzymały za udział po 500 zł. Kolejne miejsca zajęły: IV miesjce: Ostrowsko i Wielenin, V miejsce: Lekaszyn.

W czasie pikniku wystąpiła ,,Kapela ze Wsi Wilamów".


Swoje stanowisko miał sklep Agro Garden z Uniejowa wraz z firmą Stalco.

Piknik Sołtysów Gminy Uniejów  organizowali: Urząd Miasta Uniejów, Rada Sołecka wsi Ostrowsko, Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowsku, Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowsku, PGK Termy Uniejów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%