Wiadomości Uniejów wydarzenia newsy aktualności

Zamknij

Pochodzą z Uniejowa lub są z nim związani. Znacie ich?

M.K 06:28, 26.06.2017 Aktualizacja: 12:51, 27.10.2025

Pochodzą z Uniejowa lub są z nim związani. To sportowcy, finalista programu Masterchef czy członkowie zespołu. Dzięki nim o Uniejowie jest głośno nie tylko z powodu leczniczych term i imprez organizowanych w uzdrowisku termalnym.

fot:facebook

 

Adam Kozanecki to rodowity Uniejowianin. Jest finalistą czwartej edycji programu kulinarnego Masterchef. W programie oraz po jego zakończeniu wielokrotnie podkreślał, że jest z Uniejowa. Wydał własną książkę kucharską "Gotowanie jest super". Obecnie prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, prowadzi pokazy kulinarne, eventy, bierze udział w tworzeniu menu i otwieraniu nowych restauracji. 

Maciej Lampe urodził się w Łodzi. Jednak jest bardzo silnie związany z Uniejowem, ma tutaj bliską rodzinę. Właśnie w Uniejowie w lipcu 2015 roku zorganizował swój ślub i trwające 3 dni wesele, o którym głośno było w polskich mediach. Lampe jest jednym z nielicznych Polaków, którzy robili karierę w najbardziej prestiżowej lidze koszykarskiej - amerykańskiej NBA. Grał w New York Knicks, Phoenix Suns, New Orleans Hornets, Houston Rockets.

Marcin Tybura jest z Uniejowa. To profesjonalny zawodnik MMA organizacji UFC, były mistrz organizacji M-1 w wadze ciężkiej oraz mistrz Grand Prix M-1. 17 czerwca pisaliśmy o jego starciu na gali UFC w Singapurze z Andreiem Arlovskim, legendą MMA. Tybura wygrał tę walkę na punkty i jest coraz wyżej w rankingu.

Dawid Gralka pochodzący z Uniejowa jest także zawodnikiem MMA. Jest mgr fizjoterapii, dietetykiem i trenerem. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem treningów personalnych, planów treningowych i żywieniowych. Aktualnie ma rekord zawodowy 6 zwycięstw i 1 przegraną.

Zespół Lider Dance. Męska cześć zespołu - Marcin Madajski i Marcin Tomczyk są z Uniejowa. Wokalistka Agnieszka Mazurek jest ze Zduńskiej Woli. Od 2008 roku tworzą muzykę dance/ disco polo. W ich repertuarze są również utwory napisane  przez wokalistę znanego zespołu MIG – Marka Gwiazdowskiego. W repertuarze mają przeboje grane w stacjach telewizyjnych, takich jak np. Polo TV: „Kim TY jesteś”, „Tak bardzo kocham”. Warto dodać,że ich teledyski powstawały również w Uniejowie.

::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=dyZW2pFVnmg"}

Kogo ze znanych osób związanych z Uniejowem lubisz najbardziej?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Maciej Lampe 9%
Adam Kozanecki 15%
Marcin Tybura 22%
Dawid Gralka 26%
Zespół Lider Dance 28%
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

uniejowiankauniejowianka

3 0

Brakuje mi tu EWY PAJOR

15:58, 27.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

uniejowiankauniejowianka

2 0

Brakuje mi tu EWY PAJOR

16:04, 27.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marta MyśliwiecMarta Myśliwiec

2 1

Znam LIDER DANCE osobiście grali na moim weselu, Marcin Madajski i Tomczyk pozdrawiam :-)

22:03, 27.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrenerTrener

4 2

Ewa Pajor w tej chwili jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek w Polsce (młodego pokolenia). Szkoda, że w rodzinnym mieście nie zauważa się jej. Pozdrowienia od trenerów i dzieci Uniejowskiej Akademii Futbolu.

23:35, 27.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

4 0

Tybura, Gralka i Pajor. To są reprezentatywne osoby związane z Uniejowem.

01:12, 28.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

legolaslegolas

1 2

Chłopaki z Lider Dance są z Biernacic, a nie z Uniejowa!! Trzeba poprawić ten błąd ale najlepiej pisząc artykuł bazować na pewnych informacjach...

10:03, 28.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

fan fan

1 0

a na swoich kontach na fejsie piszą że są z Uniejowa

14:16, 28.06.2017

aniaania

0 0

Obaj na fejsbuku podają informację, że mieszkają w Uniejowie. To jak to w końcu jest?

19:40, 30.06.2017

J.H.J.H.

1 0

Anna Piaseczna nie tylko znany pedagog i edukator w Polsce ale również w Europie. Finalistka Polka Roku 2016 w Wielkiej Brytanii. Autorka tekstów dla Sukces Pisany Szminką.

20:00, 02.07.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szczery Jerry Szczery Jerry

1 0

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego znalazł się tutaj gałka, Liga MMA w której on startuje jest porównywalna poziomem do ligi baszty Uniejów a jednak ich tu nie ma. Myślę że równie dobrze mogłaby tu być drużyna unihokeja czy zawodnicy startujący w walkach rycerskich zdobywając mistrzostwa świata i pochodzący z Uniejowa. No i gdzie jest Ewa PAJOR?

20:16, 23.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

onon

0 0

w Niemczech

21:10, 23.08.2017

M.M.

0 0

Więc dlaczego w zestawieniu znaleźli się Lampe i Lider Dance skoro nawet wśród mieszkańców nie są zbyt popularni, a wręcz ich pochodzenie nie ma dla nich znaczenia?

09:56, 24.08.2017

MauriceMaurice

0 0

Amazing! This blog looks exactly like my old one! It's on a totally different
subject but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors! tx (free-sex-pics-ebuc.blogspot.com)

03:57, 17.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GalenGalen

0 0

Thanks for every other informative website. The place else could I get that kind of info
written in such a perfect method? I have a challenge that I'm
just now running on, and I've been on the look out for such information. dy; photosexyrpczr.blogspot.com,

09:02, 23.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu uniejow.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%