Zamknij

Kredyt na remont - gotówkowy czy hipoteczny?

09:16, 15.12.2017 Materiał partnera
Skomentuj Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Kredyt zaciągany na remont to jeden z głównych powodów, dla którego Polacy korzystają z oferty banków. To szybki i sprawdzony sposób, który pozwala pozyskać pieniądze niezbędne do zakupu nowych mebli czy podjęcia kosztownych prac wykończeniowych. Zanim jednak podpiszesz umowę sprawdź, dowiedz się, który rodzaj kredytu będzie bardziej korzystny.

Decyzja Polaków o gruntownym remoncie zapada dość rzadko – średnio raz na 5-10 lat. Wynika to przede wszystkim z faktu dość wysokich kosztów takiego przedsięwzięcia. Teoretycznie można zaciągnąć kredyt w banku, ale spłata długoterminowego zobowiązania wyklucza zaciągnięcie kolejnych kredytów.

Kredyt gotówkowy na remont – kiedy opłaca się go wziąć?

Jak pokazuje analiza kredytu gotówkowego w porównywarce Rankomat.pl, ten rodzaj wsparcia finansowego cieszy się ogromną popularnością. Wynika przede wszystkim z uproszczonych formalności oraz krótkiego czasu oczekiwania na wypłatę środków po wydaniu pozytywnej decyzji.

O kredycie gotówkowym na remont pomyśl, gdy:

decydujesz się na odświeżenie mieszkania

potrzebujesz niewielkiej kwoty kredytu

chcesz otrzymać pieniądze „od ręki”

zależy Ci na uproszczonych formalnościach.

Pamiętaj, że RRSO kredytu gotówkowego zwykle jest wyższe w porównaniu z innymi rodzajami wsparcia finansowego, np. linią kredytową w rachunku bankowym czy kredytem hipotecznym.

Kiedy wnioskować o kredyt hipoteczny na remont?

Kredyt hipoteczny kojarzy się przede wszystkim z kredytem zaciąganym na zakup mieszkania lub budowę domu. Okazuje się, że pieniądze można przeznaczyć również na remont, np. nabywanej z rynku wtórnego nieruchomości.

Jak wynika z informacji dotyczących kredytu hipotecznego na finanse.rankomat.pl, to dobre rozwiązanie, gdy:

zależy Ci na niższych kosztach kredytu

zamierzasz pożyczyć dużą kwotę, np. przeprowadzasz remont generalny

posiadasz nieruchomość, która może stanowić zabezpieczenie kredytu

możesz poczekać dłuższy czas na wypłatę środków.

Pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej decyzji. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań jako kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny na pewno będzie tańszy, ale będzie wiązał się jednocześnie z dopełnieniem mnóstwa formalności. Zaś kredyt gotówkowy – mimo że droższy – najczęściej masz szansę uzyskać od ręki. Wybór należy do Ciebie. Zwróć jednak uwagę, aby – przed podpisaniem umowy – poznać oferty konkurencyjnych banków. Różnią się one wysokością proponowanego RRSO, dlatego nie każdy kredyt będzie opłacalny.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%