Zamknij

Ranking ubezpieczeń mieszkania - sprawdź najlepsze oferty!

00:00, 18.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj Fot. depositphotos

Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli nieruchomości ubezpieczyciele stworzyli specjalną ofertę ubezpieczeń mieszkań, które zawierają szereg możliwości zabezpieczenia nieruchomości. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym rankingiem ubezpieczeń mieszkania, dzięki któremu z łatwością dokonają Państwo wyboru najlepszej dla siebie oferty.

Kupno i utrzymanie mieszkania lub domu pochłania olbrzymie środki z domowego budżetu każdego właściciela nieruchomości. Naprawy i usuwanie szkód zdarzeń losowych, jak pożar czy zalanie to dodatkowe koszty, które nierzadko przekraczają możliwości finansowe polskich rodzin.

Najlepsza oferta ubezpieczeniowa

Internet dostarcza wielu rozwiązań dla wszystkich, którzy poszukują fachowej pomocy w wyborze ubezpieczenia własnego mieszkania. Korzystna oferta ubezpieczeniowa pozwoli na zapewnienie właścicielowi bezpieczeństwa finansowego w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia.

Choć polisa mieszkaniowa nie uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami zalania mieszkania czy pożaru, pozwoli jednak na uzyskanie zadośćuczynienia na pokrycie kosztów remontu powstałych zniszczeń. Jak zatem wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczeniową, tak, aby otrzymać zwrot kosztów napraw powstałych od ewentualnych szkód?

Poszukiwane ubezpieczenie mieszkania na www.ubezpieczeniemieszkania.pl powinno odpowiadać naszym potrzebom związanym z zakresem oferowanej przez ubezpieczyciela ochrony. Podstawowe polisy mieszkaniowe ubezpieczają nieruchomość przed konsekwencjami pożaru czy zalania, natomiast szkody powstałe w wyniku powodzi, kradzieży czy włamania objęte są dodatkowymi świadczeniami, które podwyższają koszt polisy ubezpieczeniowej. Jak zatem znaleźć najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczeniową?

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad zakresem potrzebnej nam ochrony. Jeśli mieszkanie narażone jest na zalanie czy powódź warto wykupić ubezpieczenie gwarantujące zwrot kosztów remontu szkód powstałych właśnie na skutek zalania czy powodzi. Warto wspomnieć, że niska cena polisy nie powinna być czynnikiem decyzyjnym, gdyż często lepiej zapłacić więcej i mieć gwarancję skutecznej pomocy od ubezpieczyciela.

Ranking ubezpieczeń mieszkania

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na portalu www.ubezpieczeniemieszkania.pl z łatwością znajdziemy polisę mieszkaniową dostosowaną do naszych możliwości finansowych oraz potrzeb wynikających z ochrony nieruchomości.

Za tzw. polisę dla przezornych, czyli zawierająca podstawową ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi dla mieszkania własnościowego o powierzchni 75 m2 znajdującego się w niewielkiej miejscowości w Polsce należy zapłacić jedynie 232 zł jeśli wybierzemy towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4. Niewiele więcej zapłacimy za polisę z InterPolska (249 zł) czy CONCORDIA (269 zł). Z kolei ubezpieczenie domu PZU na www.ubezpieczeniemieszkania.pl również wypada korzystnie na tle innych ubezpieczycieli (od 159 zł).

W rankingu najlepszych ubezpieczeń mieszkaniowych wysokie miejsca zajmują towarzystwa ubezpieczeniowe WARTA oraz AVIVA, co wynika ze skutecznej pomocy w razie powstania zniszczeń i konieczności wypłaty zadośćuczynienia, z dużego zakresu ochrony oraz przystępnych cen.

Od czego zależy koszt polisy?

Czynników wpływających na finalny koszt polisy mieszkaniowej jest bardzo wiele. Duże znaczenie ma wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego usług chcemy skorzystać. Ma to związek z kalkulacją własną kosztów funkcjonowania takiego towarzystwa, a poziom kosztów kształtowany jest w oparciu o indywidualne stawki.

Zakres ochrony nieruchomości oferowany przez ubezpieczyciela znacząco wpływa na jej koszt - im większy zakres ochrony tym większy koszt ubezpieczenia. Wspomniana podstawowa polisa obejmująca zdarzenia losowe to wydatek rzędu nawet 100 zł rocznie. Im więcej czynników ubezpieczeniowych oraz obszarów podlegających polisie, tym finalna cena ubezpieczenia wyższa.

Cena polisy zależy również od tego, czy obejmuje ona nie tylko nieruchomość, ale i ruchomości. Osobnym czynnikiem kształtującym wysokość polisy są też wszelkie istniejące zabezpieczenia takie jak drzwi antywłamaniowe prowadzące do mieszkania, monitoring znajdujący się na klatkach schodowych i przed blokiem czy ochrona osiedla. Zazwyczaj obecność choć jednego z wymienionych elementów wpływa na zmniejszenie ceny polisy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%