Zamknij

Polisa na życie dla dziecka. Jaka jest aktualnie najlepsza?

00:00, 16.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj Fot. depositphotos

Dziecko dla rodzica to prawdziwy skarb i nic w tym dziwnego, że stara się zapewnić mu wszystko, co najlepsze: zdrową żywność, najlepsze zabawki, odpowiedni rozwój, możliwość nauki. Budowanie bezpieczeństwa i przyszłości to podstawa, a pomóc tylko może w tym polisa na życie.

Pieniądze na start w dorosłość zawsze się przydadzą. Dobrze jest zatem dobrze je zorganizować. Oczywiście można odkładać oszczędności do skarbonki, ale po co? Przy ubezpieczeniu na życie zyskuje się oprócz oszczędności – ochronę dla dziecka. I to zdecydowanie lepszą niż szkolna polisa NNW.

Warto przyjrzeć się dwóm rodzajom ubezpieczenia dla dziecka – ochronnemu (dziecko jest współubezpieczonym) oraz oszczędnościowemu (dziecko otrzymuje zebraną kwotę np. na 18. urodziny, a dodatkowo przez cały czas jest chronione z polisy). Oba rozwiązanie różnią się przeznaczeniem oraz wysokością składki.

Najlepsza polisa na życie dla dziecka w rankingu

Przyszłość dziecka leży w naszych rękach, a mimo szczerych chęci możemy nie być kiedyś w stanie zapewnić im tego, co najlepsze. Właśnie po to została wymyślona polisa na życie dla dziecka – ma chronić i zabezpieczyć finansowo jego przyszłość. Dobra polisa na życie dla dziecka w www.rankingubezpieczennazycie.pl pozwoli oszczędzać na jego przyszłość w oparciu o szeroką ochronę, która zależy wyłącznie od nas samych.

Warto pamiętać, że dobra polisa na życie powinna zagwarantować naszemu dziecku w zależności od wybranych rozszerzeń:

  • transport medyczny po wypadku;
  • wsparcie psychologa;
  • dofinansowanie do nierefundowanych leków;
  • sfinansowanie rehabilitacji;
  • dostęp specjalisty bez kolejek.

Polisa na życie dzisiaj nie zapewnia już tylko wypłaty odszkodowania, ale znacznie więcej możliwości pomocy. Dobrze jest o tym pamiętać przy wyborze ubezpieczenia, by w przyszłości nie żałować dokonanego wyboru.

Polisa posagowa dla dziecka – oszczędzanie zamiast samej ochrony

Rodzice, którzy są zainteresowani ubezpieczeniem na życie dla dziecka nie do końca wiedzą czym właściwie ona jest, jaki ma zakres działania i co można zyskać.

Polisa posagowa dla dziecka to produkt oszczędnościowo-ochronny, który jest sposobem na budowanie kapitału dla najmłodszego członka rodziny. Miesięczna składka zapewnia zarówno oszczędności na przyszłość, jak również ochronę ubezpieczyciela na wypadek utraty rodziców. W takiej sytuacji ubezpieczyciel gwarantuje dziecku stałe świadczenie w postaci renty do czasu ukończenia pełnoletności.

Można również zapewnić dziecku szerszą ochronę na wypadek chorób, pobytu w szpitalu, urazów oraz innych zdarzeń. Wówczas dziecko otrzyma świadczenie ustalone na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia, np. wysokość 1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Na koniec umowy (najwcześniej w momencie 18. urodzin dziecka, ale może to być okres do zakończenia edukacji, nie później niż do ukończenia 26 lat) wypłacana jest dziecku jako uposażonemu suma świadczenia. Taka kwota pozwoli naszemu dziecku na bezpieczny start w dorosłość – może wykorzystać środki na zakup mieszkania, wyjazd za granicę na studia lub na realizowanie swojej pasji. Wszystko zależy od wysokości składki płaconej miesięcznie, kwartalnie, co pół roku czy raz na 12 miesięcy.

Zakres ochrony jest dobrowolny i ustalany przez rodzica. Jeśli dziecko uprawia kontuzjogenny sport – można zastanowić się nad rozszerzeniem wypadkowym, z kolei jeśli w rodzinie istnieje ryzyko jakieś choroby – można zabezpieczyć się rozszerzeniem zdrowotnym.

Elastyczna umowa i porównanie – co zrobić, żeby znaleźć dziecku dobrą polisę?

Dobre ubezpieczenie powinno mieć przede wszystkim możliwość modyfikowania umowy w czasie jej trwania. Chodzi o możliwość zmiany sum ubezpieczenia czy dobierania rozszerzeń. Taka możliwość jest dostępna zazwyczaj w każdą rocznicę umowy polisowej. A w polisie posagowej powinna być możliwość zmiany składki – zarówno poprzez obniżenie, jak i podwyższenie.

Ważne jest również, by polisa miała możliwość zawieszenia opłacania składki. Dzięki temu, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy finansowe – rodzic nie musi rezygnować z opłacania składki i może zawiesić czas jej płacenia bez utraty uzbieranych oszczędności.

Bardzo ważne jest również to, aby polisa była kupowana w odpowiednim miejscu a nie zawsze jest nim strona internetowa konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie brak jest porównania dostępnych ofert. Dopóki nie porównamy ze sobą kilku dostępnych ubezpieczeń, nie dowiemy się jak korzystne rozwiązania istnieją na rynku ubezpieczeniowym.

Dobrym źródłem na poszukiwanie polisy będzie strona z rankingiem ubezpieczeniowym. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, możemy mieć pewność, że wszystkie informacje zostały rzetelnie sprawdzone i ocenione przez niezależnych specjalistów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%