Zamknij
REKLAMA

Młodzi karatecy na turnieju z okazji Dnia Dziecka

15:09, 04.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Zawody tradycyjnie zorganizowane były z myślą o najmłodszych adeptach tej sztuki walki i obejmowały swoim regulaminem dzieci od 4 do 14 lat. Na start zgłosiło się 68 zawodników z klubów: z Warszawy, Poddębic, Łęczycy, Brodnicy, Rypina i oczywiście Uniejowa.

Od 9:30 rano odbywały się starty grup w wieku przedszkolnym – TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU, po 10:00 rozpoczęto zawody w grupach starszych, w KATA, KIHON IPPON KUMITE ORAZ SHOBU NIHON.  Najmłodsi adepci mieli okazję po raz pierwszy stanąć na macie, przed profesjonalnymi sędziami, i zaprezentować swoje umiejętności. Dzieci, przygotowane wcześniej w klubach i przedszkolach przez swoich instruktorów, wykonywały serię ukłonów, i swój pierwszy pokaz poznanych technik poddając się ocenie. Po skończonym pojedynku nie zabrakło przyjaznych gestów, bo zasady fair play odgrywają zawsze na Turnieju Małego Karateki główną rolę. Maskotkami tegorocznego turnieju były postaci z bajki Andry Birds. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w Turnieju. Po rozegraniu zawodów, Termy Uniejów zaprosiły na relaks na uniejowski basen. Atrakcją jak zwykle był punkt malowania buzi, który co roku cieszy się wielką popularnością oraz bufet ze słodkim poczęstunkiem dla wszystkich amatorów domowych ciastJ Na zakończenie zawodów, Maja Ostrowska-Gralka wręczyła symboliczne medale „PRZYJACIÓŁ KLUBU BASSAI” przedstawicielom pozostałych  klubów oraz prezesowi Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska – Maciejowi Grubskiemu, pod patronatem którego odbywają się wszystkie imprezy sportowe wpisane w kalendarz aktywności Związku NSKF. Gospodyni Turnieju zaprosiła wszystkich zawodników na start w kolejnym roku, oraz wręczyła nagrody dla najmłodszego zawodnika Turnieju: Antoniemu Perkowskiemu z UKK Bassai (5 lat) oraz dla najlepszych zawodników: Radomiła Kacprzaka z CPSiR DRAGON oraz Marii Rybak z Shotokan Brodnica.

Zawody sędziowali: Mateusz Gralka – 3 Dan, Zbigniew Kocon – 2 Dan, Jakub Domagalski – 1 Dan, Szymon Karolczyk – 1 dan, Marta Domagalska 1 Dan, Mariusz Galant 1 Dan.

Organizatorzy dziękują:Panu Józefowi Kaczmarkowi, Burmistrzowi Miasta Uniejów, za ufundowanie madali i pucharów, Panu Marcinowi Pamfilowi, prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki komunalnej Termy Uniejów za wejściówki na basen dla uczestników turnieju oraz ufundowanie maskotek, Pani Małgorzacie Komajdzie, dyrektor Zespołu Szkół – za gościnność na hali, Rodzicom zawodników klubu Bassai za pyszne ciasta, Małgorzacie Ostrowskiej, za pomalowanie wszystkich karateckich buź :), Dorocie Gralka za profesjonalną opiekę medyczną

materiał nadesłany

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone