Zamknij
REKLAMA

Bramkarz stulecia odwiedził Uniejów [FOTO]

07:21, 22.02.2020 | M.K
Skomentuj Zbigniew Jankowski dwa lata zapraszał Józefa Młynarczyka do odwiedzenia Uniejowa. Wczorajsza wizyta odbyła sie podczas kilkudniowej przerwy w pracy zawodowej sportowca. Obecnie Józef Młynarczyk trenuje bramkarzy reprezentacji U-16.
REKLAMA

Bramkarz Reprezentacji 100-lecia - Józef Młynarczyk odwiedził Uniejów. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki nożnej przyjechał do naszego miasta na zaproszenie Zbigniewa Jankowskiego - przedsiębiorcy i byłego zawodnika MGLKS Baszta Uniejów, prywatnie przyjaciela znanego sportowca.

Wizyta Józefa Młynarczyka w Uniejowie miała charakter prywatny, jednak z byłym zawodnikiem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej  miał okazję się spotkać także burmistrz Józef Kaczmarek. Co więcej, wczoraj Uniejów odwiedził także inny znany Reprezentant Polski w Piłce Nożnej - Euzebiusz Smolarek.


Od lewej Józef Kaczmarek, Józef Młynarczyk, Euzebiusz Smolarek i Zbigniew Jankowski.

Józef Młynarczyk (ur. 20.09.1953 r.) rozegrał 42 mecze w reprezentacji Polski, w tym podczas finałów Mistrzostw Świata w 1982  roku (zdobywając trzecie miejsce ) oraz w 1986 roku. W latach 1980-1986 absolutnie niezastąpiony między słupkami reprezentacji Polski. Zasłynął niezwykłą ofiarnością – w jednym z meczów strzegł bramki ze złamanym palcem. Oprócz świetnej postawy w kadrze, odnosił także sukcesy klubowe. Z drużyną Widzewa Łódź dwukrotnie wywalczył Mistrzostwo Polski (1981 i 1982) oraz dotarł do półfinału Pucharu Europy (1983). W barwach FC Porto sięgnął po Puchar Mistrzów (1987).
Karierę piłkarską zakończył w 1989. Od tego czasu pracował jako trener bramkarzy w FC Porto, Wiśle Płock, Widzewie Łódź, czy Lechu Poznań. Obecnie jest szkoleniowcem bramkarzy w sztabie reprezentacji U-16. Wczorajsza wizyta Młynarczyka w Uniejowie to pierwsze odwiedziny uzdrowiska.


źródło: www.laczynaspilka.pl

W roku 2019 Józef Młynarczyk znalazł się w jedenastce zawodników, których wybrano do Reprezentacji 100-lecia PZPN. Pokonał tym samym innych znakomitych ośmiu bramkarzy, których również nominowano w plebiscycie:  Artura Boruca, Jerzego Dudka, Łukasza Fabiańskiego,Huberta Kostkę, Macieja Szczęsnego, Wojciecha Szczęsnego, Edwarda Szymkowiaka i Jana Tomaszewskiego. Oprócz Józefa Młynarczyka w Reprezentacji 100-lecia znaleźli się również: Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Jerzy Gorgoń, Antoni Szymanowski, Henryk Kasperczak, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański. 

Józef Młynarczyk to nie pierwszy znany piłkarz, który przyjeżdża do Uniejowa. Wcześniej promocję Uniejowa na zewnątrz prowadziła legenda polskiego futbolu - Włodzimierz Smolarek, który planował powstanie tutaj przy okazji Euro2012, dużego kompleksu MaxiFutbol.  Do dzisiaj związany jest z miastem również jego syn Euzebiusz Smolarek, który patronuje Uniejowskiej Akademii Futbolu i regularnie odwiedza uzdrowisko.  Także czołowa zawodniczka niemieckiego VfL Wolfsburg- Ewa Pajor już kilka lat temu została ambasadorką Uniejowa poza granicami Polski.

 
W 2008 roku Włodzimierz Smolarek regularnie odwiedzał Uniejów. Zdj. archiwalne uniejow.net.pl

[ZT]2573[/ZT]

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA