Uniejów najlepszy podczas powiatowych zawodów w piłce siatkowej i piłce nożnej [FOTO]

08:30, 07.03.2020 M.K Aktualizacja: 10:12, 08.03.2020
Skomentuj Arch. SP w Uniejowie. Arch. SP w Uniejowie.

Pierwsze miejsca zajęli w ostatnich zawodach powiatowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Sukcesy odnosiły zarówno  zawodniczki, jak i zawodnicy trenujący piłkę siatkową, ale także chłopcy występujący w turniejach piłki nożnej.

Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie podczas Powiatowych zawodów w piłce siatkowej chłopców. Siatkarze z uniejowskiej podstawówki wygrali turniej, który 5 marca 2020 roku rozegrano w Wartkowicach. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Dalikowa, trzecie drużyna gospodarzy.

Skład: Adamczyk Bartłomiej, Bugajak Patryk, Graczyk Adam, Grubski Krystian, Kąpielski Bartosz, Leśniewski Witold, Łuczak Bartosz, Madajski Gracjan, Pietrzak Łukasz, Shvets Dmytro. Trener: Tomasz Bartosik.

Z kolei 4 marca 2020 roku w Wartkowicach rozegrano zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zgodnej opinii faworyt mógł być tylko jeden, czyli zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, które od kilku lat trenują piłkę siatkową pod kierunkiem Macieja Gajdeckiego. Skład mistrzowskiej drużyny: Nadia Ircha, Maja Matusiak, Nicola Malinowska, Maja Wappa, Michalina Wappa, Maria Plak, Sylwia Gortat, Klaudia Sibińska, trener: Maciej Gajdecki.

Sukcesy na arenie powiatowej mają również uczniowie trenujący piłkę nożną. Podczas Powiatowych Zawodów Halowej Piłki Nożnej Chłopców, które rozegrano 19 lutego 2020 w Poddębicach zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie (klasy VII i VIII) także zajęli I miejsce.

Skład: Wincenciak Borys, Warych Jakub, Adamczyk Bartłomiej, Graczyk Adam, Grubski Krystian, Kąpielski Bartosz, Leśniewski Witold, Madajski Gracjan, Shvets Dmytro. Trener: Tomasz Bartosik.

Również młodsi uczniowie okazali się najlepsi w swoim roczniku podczas Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych (klasy 5-6 ).  Podczas rozgrywek, które odbyły się 24 lutego Szkoła Podstawowa w Uniejowie zajęła pierwsze miejsce, stając na podium przed  SP Zadzim i SP Pęczniew.

Skład: Wiktor Tarnowski,Przemysław Sibiński, Krystian Stempel, Tomasz Szymański, Miłosz Trzustkowski, Konrad Tomczak, Błażej Jędrzejczak, trener: Sebastiana Napieraj.